• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-10914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فرماندار آمل خبرداد

اجرای اقدامات پیشگیرانه شیوع آنفلونزا در آمل

معاون فرماندار آمل گفت: اقدامات پیشگیرانه شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در این شهرستان اجرا شود.

به گزارش ایسنا مازندران، حسین احسانی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان آمل گفت: اقدامات لازم به ‌منظور پیشگیری از شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان توسط دستگاه‌های ذیربط در دستور کار قرار گیرد.

وی با تأکید بر اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع آنفلوانزای پرندگان، اظهار کرد: انتقال، عرضه و کشتار غیرمجاز پرندگان در بازار روزهای سطح شهر موجب انتقال بیماری های گوناگون خصوصاً آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان می گردد که باید کنترل شود.

احسانی در رابطه با کشت دوم برنج که در اراضی کشاورزی شهرستان انجام می شود، اظهار کرد: کشاورزان برای دفع آفات کشاورزی اقدام به سمپاشی گسترده می کند و این امر موجب بروز مشکل زیادی برای محصول می شود از این رو باید اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی از طریق مراکز خدمات کشاورزی و خانه های بهداشت، برگزاری کلاس‌های آموزشی با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها و همچنین آموزش کشاورزان جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی در دستور کار قرار گیرد.

وی با تأکید بر نقش آموزش و آگاهی بخشی عمومی، عنوان کرد: اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از آلودگی منابع آبی، رعایت نکات بهداشتی و حفظ بهداشت محیطی در خصوص موارد یاد شده لازم و ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: