• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-14314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران مطرح کرد

ضرورت راه اندازی مرکز کنترل و پایش امدادگران هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران بر ضرورت راه اندازی مرکز کنترل و پایش امدادگران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا مازندران، مجتبی اکبری در نخستین نشست مشورتی تاسیس و راه‌اندازی شبکه امدادگران هلال احمر مازندران اظهار کرد: یکی از ضرورت‌های سازمان‌های اجتماعی همانند جمعیت هلال احمر حفظ پویایی و نشاط است چرا که در غیر این صورت با رکود و ریزش رو به رو می‌شوند.

 وی تصریح کرد : هم اکنون حدود 4 هزار امدادگر و نجاتگر درجه بندی شده عضو جمعیت هلال احمر مازندران هستند و این ظرفیت فراوان در صورت وجود برنامه‌ای مدون و جذب افراد جدید می تواند به چندین برابر ظرفیت کنونی ارتقا یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خاطرنشان کرد: پویایی سازمان‌های اجتماعی به جوشش از درون بر اساس اهداف مشترک و حرکت در بستر جامعه بر می‌گردد و هیچ نیروی بیرونی نمی تواند به پویایی یک سازمان اجتماعی کمک کند.

اکبری با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز کنترل و پایش امدادگران با هدف حفظ ارتباط مستمر با آحاد امدادگران و جلوگیری از ریزش و کمک به رویش های جدید گفت: طیف گسترده ای از مفاهیم و انگاره ها وجود دارد که در صورت وجود شبکه ای کارآمد می تواند در بستر جامعه به ظهور برسد و موجب تحول‌های مثبت بسیار ارزشمندی شود.

وی همفکری، هم‌اندیشی، هویت‌بخشی، احترام‌بخشی، آینده‌پژوهی، توانمندسازی، جذب، آموزش، سازماندهی، مهارت‌افزایی، تغییر، اعتلای‌ نگرش‌ها، توسعه خدمات داوطلبانه، اعتمادسازی، نهادسازی، ارتقای دانش، مسئولیت پذیری، نظارت جامع و توسعه رفتارهای اجتماعی مردم محور را از جمله مفاهیم ارزشمند در راستای ایجاد و راه اندازی شبکه ای قوی از امدادگران توصیف کرد و خواستار نقش آفرینی موثر همه امدادگران در این ساختار نوین شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: