• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3187-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نخستین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نوشهر پایان یافت

نخستین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نوشهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا مازندران، علی شادمان فرماندار نوشهر  در نخستین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی دانشگاه هنر و معماری کمال الملک در این شهرستان با اشاره به جایگاه بی‌مانند زبان هنر در جامعه اظهار کرد: زبان هنر با سایر آثار متفاوت است و تاثیرگذاری متفاوتی نیز دارد.

وی با تاکید بر اینکه هنر به همه اجزای جامعه انتقال یابد، تصریح کرد: نباید میان هنرمندان و دیگر گروه‌های جامعه فاصله باشد چرا که هنرمند می تواند در تمامی عرصه های جامعه نیازها را با زبان هنر بیان کند و دیگران را نیز برای رفع آن وادار کند.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه هنرمند می تواند به نیازهای روز جامعه و مردم بپردازد، گفت: هنر و نوآوری این است که به نیازهای روز پرداخته شود و این امر می تواند موجب پویایی و سرزندگی جامعه شود.

شادمان تاکید کرد: با زبان هنر می توان دیگران را وادار به توجه خوبی ها کرد.

حجت الاسلام علی اصغر مختاری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر نیز در این جشنواره با اشاره به نقش هنر گفت: رسالت سنگینی بر عهده مسئولان است که باید به بهترین شکل انجام وظیفه کرد.

وی با بیان اینکه عرصه سینما و هنر جای کار فراوانی دارد، اظهار کرد: رسالت مسئولان برای تطهیر جامعه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تصریح کرد: سینما یکی از عرصه های هنر است که با ایجاد فضای مناسب باید به جایگاه مناسب در نوشهر رسید.

میثم زندی دبیر جشنواره همایش روز ملی سینما نیز با بیان اینکه نخستین دوره تولیدات دانشجویی به رقابت گذاشته شد، اظهار کرد: در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های هنر از سراسر کشور دانشجو دارد و اساتید مطرح کشور نیز مشغول تدریس هستند.

وی با بیان اینکه شمال کشور استعدادهای فراوانی در زمینه سینما دارد، افرود: تمامی فیلم هایی که به جشنواره رسید بسیار قوی و پرمحتوا بودند که حرف های فراوانی برای گفتن داشتند.

دبیر جشنواره همایش روز ملی سینما افزود: در مجموع ۱۵ فیلم به دبیرخانه جشنواره رسید که پنج فیلم  اجازه اکران یافت و فیلم ها در هشت بخش داوری شد.

به گزارش ایسنا مازندران، در بخش فیلمنامه نویسی «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور و «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی تجلیل شد.

در بخش صدا «جدا افتاده» به کارگردانی محمد جعفری جوزانی و «آخرین درخت» به کارگردانی امیرحسین شاهسون تجلیل شد.

در بخش تدوین «امیرحسین شاهسون» برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی ، «پویا مرادمند» کسب مقام نخست برای اثر «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور و «سکه عاشقی» به کارگردانی «نگین مشق دوست» با اهدای هدیه نقدی تجلیل شدند.   

در بخش تصویربرداری «محمد جعفری جوزانی» برای اثر «جدا افتاده» به کارگردانی محمد جعفری جوزانی، «امیرحسین شاهسون» برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی و «پویا مرادمند» مقام نخست برای اثر «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور تجلیل شدند.

در بخش بازیگر مرد «مکابیز مقدم» بازیگر خردسال برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی، «امیرحسین بالی»برای اثر «آخرین درخت» به کارگردانی امیرحسین شاهسون، «سیاوش کریمی» برای اثر «سکه عاشقی» به کارگردانی نگین مشق دوست و «محمود نوری» کسب مقام نخست برای اثر «جدا افتاده» به کارگردانی محمد جعفری جوزانی به همراه جایزه نقدی تجلیل شدند.

در بخش بازیگر زن «سِودا قنبری» برای اثر «  سکه عاشقی» به کارگردانی نگین مشق دوست، «کیمیا نصیری» برای اثر «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور، «یگانه عبدالهی» برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی تجلیل شدند.

در بخش کارگردانی «خسرو تقوی» برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی، «زهرا نیک‌پور» کسب مقام نخست برای اثر «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور به همراه هدیه نقدی تجلیل شدند.

در بخش بهترین فیلم از «امیرحسین شاهسون» به خاطر نگاه زیست‌محیطی و دغدغه حیات در اثر «آخرین درخت» به کارگردانی امیرحسین شاهسون به صورت ویژه و «خسرو تقوی» برای اثر «زندگی در نقطه صفر» به کارگردانی خسرو تقوی، «زهرا نیک‌پور» کسب مقام نخست برای اثر «رویای خاموش» به کارگردانی زهرا نیک‌پور به همراه هدیه نقدی نیز تجلیل شدند.

به گزارش ایسنا مازندران، «مهدی دارابی»، «میثم زندی» و «مسعود اجدادیان» داوران این جشنواره بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: