• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-5685-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی:

موضع گیری مجلس در زمینه تعاون مناسب بود

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: موضع گیری مجلس در زمینه تعاون مناسب بود.

به گزارش ایسنا مازندران، علی اصغر یوسف‌نژاد با بیان اینکه اقتصاد مملکت دولتی است و اصل ۴۴ قانون اساسی به همین منظور بوده است، اظهار کرد: اقتصاد غیردولتی شامل بخش خصوصی و تعاونی ها بوده و تعداد تعاونی ها در ایران در مقیاس های جهانی بسیار قابل توجه و قابل دفاع است.

وی با بیان اینکه خدمات‌رسانی تعاونی ها  به ۱۴ میلیون نفر می رسد، تصریح کرد: بسیاری از تعاونی های از نظر درون سازمانی، آموزشی و خدماتی اختلال پیدا کردند و در این فضای پر فراز نشیب و اقتصادی که رکود و تورم در کشور وجود داشته و گردش ریالی پایدار وجود ندارد قابل ارزش‌گذاری است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تنها کمیسیون که در صحن علنی رای گیری می شود کمیسیون اصل ۴۴ است و در هنگام رای اعتماد در راستای مطالبات موضع گیری خوب و مجلس نسبت به قانون تعاون روی خوش نشان دادهو قانون تعاون قانون مترقیانه ای است و در اجرا باید تقویت شود.

یوسف نژاد گفت: در بحث تعاونی ها  اگر نیاز به قانون جدید باشد نیز اقدام می شود و شاخص تعاونی ها از میزان شاخص در حوزه عملکرد و  تعداد بالاتر بوده و این کاهش باری از روی دوش دولت بر می دارد.

وی با بیان اینکه اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون در تصمیم گیری مجلس دخالت دارند، گفت: بعد از نگارش قانون تعاونی ها در بحث بودجه یک کرسی موبوط به اتاق تعاون است و روز گذشته در مجمع نمایندگان مازندران پیشنهاد داده شد که اتاق تعاون نیز در مجمع شرکت کنند و در این مجمع یکی از وظایف مجلس برای ارتقا تعاون، رشد اقتصاد و هدایت سرمایه های اندک مردم در راستای سرمایه گذاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: