• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5084-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

ظرفیت افزایش بهره گیری از تعاونی ها وجود دارد

استاندار مازندران گفت: ظرفیت افزایش بهره گیری از تعاونی ها وجود دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، ربیع فلاح جلودار در دوازدهمین همایش تجلیل از تعاونی های برتر در ساری، اظهار کرد: توجه و تاکید به امر تعاونی از پیش از انقلاب تا کنون وجود داشته اما بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی ارگان های اقتصادی خصوصی و دولتی دارای اهمیت هستند.

وی با بیان اینکه بخش دولتی بیش از خصوصی باید مورد حمایت قرار بگیرد و در این صورت  اصول و فعالیت های نظام به صورت کامل اجرا شده است، تصریح کرد: ۲۵ درصد بخش های اقتصادی  کشور باید در بخش تعاون باشد و تاکنون این امر  محقق نشده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه نقش تعاونی ها در بحث اقتصادی غیرقابل انکار است، خاطرنشان کرد: تعاونی ها باید به ۱۰ برابر وضعیت موجود ارتقا یابد و ستاد رفع موانع تولید جایگاه آنها را شناسایی کرده تا احیا شوند.

فلاح خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی با مردمی کردن آن اتفاق می‌افتد و با توجه به عملکرد اقتصاد و شاخص های آن باید در مقایسه با اصول ها اصلاحاتی انجام، آسیب ها شناسایی و کارگروهی در این راستا برای رفع موانع تشکیل شود.

وی ایجاد بازار تعاونی ها  و اعطای  تسهیلات با بهره پائین را امری تاثیرگذار در تقویت تعاونی ها دانست و گفت: بنا به درجه بالای علمی استان درک از تعاونی ها باید وسیع و اثرگذار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: