• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-3186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

بودجه آموزشی وزارت بهداشت 5برابر شد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه آموزشی وزارت بهداشت در چهار سال گذشته 5برابر شد.

به گزارش ایسنا مازندران، ایرج حریرچی، در آئین تکریم و معارفه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سالن اجتماعات آیت الله کوهستانی در ساری با بیان اینکه وزارت بهداشت در چهار سال گذشته دوران سخت و ثمربخش داشته است، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ماهانه 21هزار تومان کاهش یافته است‌.

وی با بیان اینکه 21 هزار تخت بیمارستانی در سال های گذشته افزایش یافت، تصریح کرد: این در حالی‌ است که در طول صد سال 80 هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌ها فعال شده بود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتقای طرح تحول سلامت، استقرار نظام ارجاع، تامین منابع پایدار و متناسب سازی فعالیت ها، اصلاح ساختار سلامت و مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت را جزو اولویت اجرایی وزارت بهداشت دانست و افزود: مردم در سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مازندران 27میلیون و 200 هزار خدمت سرپایی دریافت کردند که در هیچ مرکزی این خدمت ارائه نشده است.

حریرچی اولویت وزارت بهداشت را خدمت رسانی به محرومان دانست و خاطرنشان کرد: موسوی به عنوان نماینده وزیر بهداشت در مازندران مسئولیت سلامت همه مردم این استان را برعهده دارند.

معاون وزیر بهداشت به خدمات دکتر موسوی در دانشگاه شاهرود اشاره و خاطرنشان کرد: دکتر جان بابایی در سال های گذشته خدمات بسیار خوبی را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال گذشته در میان یک درصد دانشگاه های برتر بوده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی از 47 رشته دانشگاهی به 106رشته رسیده است.

حریرچی با بیان اینکه 540 پروژه در طول چهارسال گذشته اجرا شد، گفت: بودجه در حوزه آموزشی نیز از 30 به 140میلیارد ریال رسید که افزایش 5 برابری را نشان می دهد.

معاون وزیر بهداشت به طرح پزشک خانواده نیز اشاره و اظهار کرد: شاخص مرگ مادر باردار در هزار از 15.7به 10.6رسیده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: