• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3184-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق در گفت وگو با ایسنا خبرداد

سرنوشت خودروهای لوکس دپو شده در گمرک مازندران

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: 130 خودروی لوکس در گمرک مازندران توقیف شده که سرنوشت این خودروها تعیین تکلیف می شوند.

علی پیرفلک در گفت وگو با ایسنا مازندران قاچاق را ضربه مهلکی به اقتصاد مقاوتی دانست و گفت: برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی دو راهبرد  ایجاد زیرساخت ها و بسترهای تحقق اهداف اقتصادمقاومتی و برداشتن موانع و تهدیدها مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق منجربه رکود، بیکاری، کاهش درآمدهای دولت عدم موفقیت در جذب سرمایه گذاری و تاثیرات منفی برسلامت جامعه از طریق توزیع کالای بی کیفیت در سطح جامعه خواهدشد پس باید جلوی آن را با راهکارهای اساسی گرفت.

پیرفلک افزود: شکل گیری جریان های سازمان یافته قاچاق و نقش آنها در جریان های سیاسی امنیتی کشور، گسترش پول شویی، اختلال در برنامه های تنطیم بازار دولت با ورود کالاهای غیرضروری به کشور و خروج آن از کشور، ایجاد فساد اداری از دیگر آثار پدیده قاچاق در جامعه است.

 

*سرنوشت خودروهای لوکس دپو شده در گمرک 

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران در خصوص خودروهای لوکس واردشده به مبادی ورودی استان و سرنوشت آنها یادآور شد: خودروهای لوکس دو دسته اند بخشی از آنها به صورت قاچاق نبوده و با اخذ مجوز وارد استان شده اما به دلیل اینکه با استانداردهای موردنظر کشور مطابقت نداشته  اجازه ورود نداشته اند.

پیرفلک تصریح کرد: اما  بخشی از خودروها با نفوذ در سیستم اداری یا جعل مدارک و ارائه مدارک غیرقانونی وارد مرزها و مبادی ورودی استان شده اند که در استان مازندران این مورد کمتر از30مورد بوده که همگی کشف و ضبط شده و 100دستگاه نیز به دلیل مشکل رعایت عدم استانداردهای کشور در گمرک  توقیف شده است.

وی گفت: تصمیم ستاد مبارزه با کالا و قاچاق ارزبرای این خودروها این است که یا این خودروها مرجوع شده یا به کشور ثالثی صادرات شوند و به هیچ عنوان در داخل کشور این خودروها اجازه فروش و شماره گذاری ندارند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: