• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-10914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسئول حفظ و نشر آثار دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش:

خاطرات رزمندگان ارتش در دفاع مقدس کتاب می شود

مسئول حفظ و نشر آثار دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خاطرات رزمندگان ارتش در طول دفاع مقدس جمع آوری و کتاب می شود.

به گزارش ایسنا مازندران، قاسم رحیمی پنجشنبه شب در شانزدهمین یادواره 264 تن از شهدای منطقه هزارجریب و روستای سورک نکا، اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده سعی داریم که خاطرات رزمندگان ارتش را در قالب کتاب تهیه و به مخاطبان عرضه کنیم.

وی افزود: 2 میلیون و 500 هزار نفر رزمنده ارتش در طول دفاع مقدس از مرزها و تمامیت ارضی کشور در کنار رزمندگان نیروهای مسلح دیگر دفاع کردند که باید این ایثار و فداکاری ها ثبت و ضبط شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا خاطرات رزمندگان و شهدا از سوی خانواده های آن ها با قوت دنبال شود و از خاطرات این گنجینه های ارزشمند برخوردار شویم.

مسئول حفظ و نشر آثار دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:  ایجاد و توسعه زیرساخت های فرهنگی از مسائل مهم در هر کشوری است که باید مورد توجه باشد و توسعه فرهنگ و نشر ارزش های دفاع مقدس از جمله این زیرساخت ها است.

رحیمی یادآور شد: با فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه فرهنگ و نشر ارزش های دفاع مقدس تا حدود بسیار بالایی می توانیم در نهادینه کردن ارزش شهید و شهادت موفق باشیم.

وی افزود: امنیت امروز ایران در گرو خون شهدایی است که از جان خود گذشتند و باید بدانیم تا مادامی که این جایگاه شهادت در کشور ارزشمند است دغدغه امنیت نداریم.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم؛ شهادت را مقام والایی دانست که تنها افراد خاص به این جایگاه دست می یابند.

علی محمد شاعری گفت: آمریکا دشمن همیشگی ایران بوده و هست و به چیزی جز نابودی ما قانع نیست و به همین دلیل باید بدانیم رسالت بزرگی بر عهده داریم و باید در ادامه راه شهدا استوار بوده و با عمل به وظایفی که داریم ادامه دهنده راستین شهدا باشیم.

وی افزود: اکنون رسالت بزرگی بر عهده ما است زیرا انقلاب تمام نشده و دشمنی آمریکا با ایران تمام شدنی نیست و مهمترین وظیفه ما اطاعت از رهبری و عمل به وصایای شهدا است تا انقلاب به بیراهه نرود.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس تصریح کرد: تلاش برای رفع محرومیت ها و مشکلات مردم با مدیریت جهادی از مهم ترین وظایفی است که برای خود تعیین کرده و در این راه با گام های استوار حرکت می کنیم و بر این اعتقادم که مدیریت جهادی یعنی سرعت، دقت و کار برای خدا که امیدواریم در این راه با الگو برداری از زندگی شهدا، امام و رهبری توفیقات بیشتری حاصل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: