• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با حضور سعیدی کیا در ساری صورت گرفت

افتتاح بزرگترین و پیشرفته ترین گلخانه سبزی و صیفی بدون خاک کشور

  بزرگترین و پیشرفته ترین گلخانه هیدروپونیک یا کشت بدون خاک پلاستیکی و پلی کربنات سبزی و صیفی  کشور در دل «دشت ناز» ساری روز سه شنبه با حضور رییس بنیاد مستضعفان و استاندار مازندران افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا مازندران، صبح امروز سه شنبه سوم مرداد ماه، بزرگترین و پیشرفته ترین گلخانه هیدروپونیک یا کشت بدون خاک پلاستیکی با حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد بسیج مستضعفان در ساری به بهره برداری رسید.

فاز اول این گلخانه در سطح 5 هکتار با ظرفیت 2000 هزار تن صیفی جات و با سرمایه گذاری 261 میلیارد ریال ایجاد شده که 165 میلیارد ریال  با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و بقیه از منابع داخلی شرکت دشت ناز ساری تامین شده است که در سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان افتتاح شد.

محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم با اشاره به اینکه نخستین گلخانه بدون خاک با اهداف تولید بذر و نهال بدون ویروس در استان البرز راه اندازی شده و مازندران دومین استانی است که از این طرح بهره مند شده است، عنوان کرد: این طرح در راستای برنامه های پژوهشی و اجرایی بنیاد مستضعفان انجام شده است.

وی با اعلام اینکه در گلخانه بدون خاک البرز بذر ذرت بدون ویروس و در گلخانه مازندران سبزی و صیفی کشت خواهد شد، افزود: توسعه این گلخانه در مازندران در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار داده  و در فاز دوم 10 و در فاز سوم وسعت این گلخانه 5هکتار افزایش خواهد یافت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: