• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17114-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مدیر کل ثبت و احوال مازندران:

نرخ ولادت در مازندران پایین تر از میانگین کشوری است

مدیر کل ثبت و احوال مازندران گفت: نرخ ولادت در مازندران پایین تر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی رجبی در همایش روز ملی جمعیت در محمودآباد با اشاره به اینکه جمعیت اساس برنامه ریزی یک کشور است، بیان کرد: نیروی جوان باعث پیشرفت یک کشور و جامعه می شود. 50 درصد جمعیت کل کشور بالای 30 سال و 50 درصد زیر 30 سال هستند و در این بین مازندران جمعیت بالای 30 سال بیشتری را داراست.

وی با تاکید بر اینکه سطح درآمد و تحصیلات مازندران چندین برابر بالاتر از استان هایی چون سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان است، عنوان کرد: نرخ ولادت در مازندران 13.8 درصد، در سیستان و بلوچستان 32 دهم درصد و یزد 25 دهم درصد است یعنی در مازندران از هر هزار نفر شاهد تولد 14 نفر هستیم و این آمار برای استان ما بسیار اندک است.

مدیر کل ثبت و احوال مازندران با بیان اینکه 19 درصد افراد در 5 سال اول ازدواج فرزند ندارند، خاطرنشان کرد: میانگین نرخ ولادت در کشور 20 مورد بوده و استان مازندران 6  مورد پایین تر از متوسط کشوری است و این آمار بسیار نگران کننده خواهد بود.

این مسئول با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که نیروی جوان  باید حفظ و بعد جایگزین شود، گفت: تشکیل شورای راهبردی با فرمان امام و ایجاد فرهنگ سازی و آموزش در جهت رشد جمعیت کشور از هدف های برگزاری همایش روز ملی جمعیت است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل ثبت احوال مازندران اظهار کرد: محمودآباد تنها شهرستانی در مازندران است که در 3 ماه اول امسال 13.5 درصد افزایش رشد ولادت داشته و این آمار در سال گذشته 280 مورد ولادت و امسال 302 مورد بوده اما همچنان این نرخ تولد پایین تر از استان است.

وی افزود: در سال 94 در محمودآباد 1380 ولادت و در سال 95 این آمار 1300 مورد بوده و نرخ ولادت در این شهرستان 13.8 درصد است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: