• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15814-5
  • خبرنگار : 49003
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره فرهنک و ارشاد اسلامی آمل:

کمپین محله های عاری از موادمخدر اجرایی می شود

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل گفت: کمپین محله های عاری از موادمخدر در آمل اجرایی می شود.

به گزارش ایسنا مازندران، امیر امیرنیا در ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان آمل با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ با باورهای فرهنگی احتماعی مردم سروکار داریم، افزود: آنچه مردم به عنوان اصل می پذیرند و باور می کنند باور آنها خواهد شد از این رو در برنامه های فرهنگی باید به این موضوع توجه شود که باور مردم چه چیزی است و براساس آن اقدامات صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه ها باید به باورمندی مردم در مسایل اجتماعی کمک کند، تصریح کرد: پیشنهاد می شود 116 کانون فرهنگی هنری مساجد در شهرستان که یک ظرفیت بسیار قوی برای استفاده از توانمندی های مردمی است در زمینه اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر مورد استفاده قرار گیرد.

امیرنیا با اشاره به اینکه طرح "کمپین محله های عاری از موادمخدر" توسط پایگاه های مردمی می تواند به ریشه کنی موادمخدر کمک کند، عنوان کرد: پیشنهاد می شود یک روستا به عنوان الگو برای اجرای این طرح مطرح و برای باقی محلات شهری به صورت الگو عمل شود.

به گزارش ایسنا، معاون فرماندار شهرستان آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه اجتماعی کردن موادمخدر در مبارزه برای دوری افراد از آن موثر خواهد بود، افزود:  این امر در بطن جامعه به عنوان انگاره فرهنگی باید تحکیم شود و با روش ها و شیوه های گوناگون باید جامعه به درک درستی از عدم مصرف موادمخدر برسد.

احسانی با تاکید بر اینکه  اگر ما مسئولان بخواهیم کاری انجام دهیم اما بین مردم و مسئولان فاصله باشد این امر انجام نمی شود، افزود: همه دستگاه ها در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نقش دارند.

وی گفت: مردم باید بدانند شاید موادمخدر مسکن کوتاهی برای رفع مشکلات باشد اما در دراز مدت عوارض سویی دارد که باید نسبت به آن آگاهی رسانی شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه سخنرانان پیش از خطبه ها در شهرها نسبت به این امر حساسیت های بسیاری ایجاد کنند، افزود: ایجاد کمپ های قانونی و با روش های علمی که بتواند ترک پایدار را ایجاد کرد باید فرهنگ سازی شود و نیز رسانه ها به عنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و می توانند در این زمینه یاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: