• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-16014-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

شهردار مرزن آباد

ابلاغ طرح جامع جدید شهر مرزن آباد

شهردار مرزن آباد از ابلاغ طرح جامع جدید این شهر خبرداد و گفت: مدت اجرای این طرح ۱۰ سال است

به گزارش ایسنا مازندران، جعفر ردایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  تهیه و تصویب طرح جدید جامع شهر مرزن آباد مدت 4 سال به طول انجامید، اظهار کرد: طرح جدید که مدت اجرای آن  ۱۰ سال و شامل چند ویژگی مثبت است که می تواند به توسعه شهر کمک کند.

وی با اشاره به زحمات و پیگیری های فراوان برای تحقق این امر، تصریح کرد: با توجه به سیاست کلی دولت در جلوگیری از گسترش افقی شهرها و مخالفت با رشد و افزایش محدوده در شورای عالی شهرسازی و نیز مسائلی که حریم کمی و کیفی رودخانه ایجاد کرده و نارضایتی و اعتراض برخی مالکان، در طرح قبلی جامع به همه خواسته های شهرداری توجه نشد.

شهردار مرزن آباد تصریح کرد: در این راستا طرح جدید با پیگیری و تلاش  فروان و آنچه به  دنبال آن  بودیم در استان به تصویب رسید.

ردایی به برخی ویژگی های این طرح اشاره کرد و گفت:در طرح های قبلی مساحت حریم هزار هکتار بوده که 600 هکتار آنرا اراضی جنگل کاری سفید کوهک و متکارودبار تشکیل می داد، بنابراین در طرح جدید مساحت حریم به هزار و 600 هکتار افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: شهر برای توسعه در آینده به سوی اراضی با کیفیت ضلع جنوبی، غربی و جنوب غربی که قابلیت توسعه گردشگری و تفریحی توریستی دارد تغییر یافته، و به همین منظور روستای متکارودبار و رزان از حریم شهر خارج و روستای میچکار با کل اراضی  اراضی پردنگون و گرمابک و قسمتی از طویر به حریم شهر اضافه شده است.

شهردار مرزن آباد با بیان اینکه در طرح جدید مساحت تقریبی 30 هکتار از اراضی جاده میچکار و جاده کلاردشت به محدوده قانونی با کاربری گردشگری افزوده شده است، اظهار کرد: بیش از 95 درصد اراضی حریم رودخانه که از شهر منفک شده بود، در محدوده استقرار یافته و حریم کیفی 200 متر حذف شد.

ردایی با اشاره به افزایش سرانه مسکونی در این طرح گفت: در طرح جامع جدید  5 هکتار زمین اندازه فاصل شهرک لاله تا شهرک صنعتی با کاربری پارک عمومی تصویب شد که  این محدوده به لحاظ اینکه جزو اراضی زمین شهری محسوب می شود باید به شهرداری واگذار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: