• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-14214-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیته امداد امام خمینی نوشهر خبرداد

رتبه نخست مازندران در جذب منابع اشتغال در کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی نوشهرگفت: کمیته امداد امام خمینی مازندران در جذب منابع اشتغال در بین ادارات کل کمیته امدادهای کشور رتبه نخست را کسب کرده است.

بهرام کیاکجوری در گفت‌وگو با ایسنا مازندران با اشاره به طرح همیان مولا برای کمک به محرومان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ۳۵۰ همیان مولا بین سوپر مارکت ها و فروشگاه‌های مواد غذایی توزیع و تاکنون با کمک های که از سوی مردم جمع آوری شد سبد غذایی بین ۶۰۰ خانوار توزیع شده است.

وی با اشاره به استقرار پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی در شب های قدر و زمان نماز جمعه در سطح شهر و مصلای نوشهر برای ثبت نام و کمک طرح اکرام و محسن تصریح کرد: در مجموع تاکنون ۵۰ حامی جذب و ۱۵ میلیون ریال نیز به صورت نقدی دریافت و از طریق سامانه پیامک برنامه ماه عسل نیز برای طرح محسنین ۷۰ حامی جذب شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی نوشهر خاطرنشان کرد: سال گذشته مردم نوع دوست این شهرستان در طرح اکرام 141 نفر یتیم را زیر پوشش قرار دادند و در طرح محسنین نیز  ۷۴ خانوار زیر حمایت هزار و 245 حامی قرار گرفتند و از سوی حامیان مبلغ ۵ میلیارد و ۱۹۱ میلیون ریال نقدی و مبلغ یک میلیارد و ۲۰۸ میلیون ریال غیرنقدی به ایتام و محسنین کمک شد.

کیاکجوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۸۰ خانوار و ۶ هزار و ۱۹۶ نفر زیرحمایت کمیته امداد نوشهر قرار دارند که ۲ هزارو ۸۶۸  خانوار را شکل می دهند که کمک معیشت بگیر هستند و در سال ۹۵ مبلغ ۲۱ میلیارد و ۸۹۸ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال مستمری دریافت کردند.

وی میزان مبلغ جمع آوری صدقات را در سال گذشته  ۷ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: کمک های مردمی در مناسبت های جشن عاطفه ها و نیکوکاری نیز یک میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال بوده است.

کیاکجوری با اشاره به اینکه میزان زکات مستحبه مردم نوشهر را به صورت نقدی و غیر نقدی ۳ میلیارد و ۲۲ میلیون ریال بوده است و یادآور شد: مجموع درآمد مشارکت مردمی این شهرستان در سال ۹۵ مبلغ ۱۲ میلیارد و ۷۱۱ میلیون ریال بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی نوشهر از ساخت و خرید ۶ باب مسکن و ۶ مورد بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در نوشهر در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: ۱۴۳ مورد کمک به مبلغ ۳ میلیارد و ۴۷۹ میلیون ریال در بخش تعمیرات و بازسازی مسکن انجام شد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد نوشهر ۵۳۸ نفر را زیرپوشش بیمه قرار داده است، اظهار کرد: سال گذشته به ۱۱۰ نفر کمک هزینه جهیزیه و هدیه داماد به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال پرداخت شد.

کیاکجوری تصریح کرد: سال گذشته به ۲۰۱ نفر در قالب اشتغال به مبلغ ۲۶ میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریال پرداخت و در زمینه فعالیت آموزش های فنی و حرفه ای نیز به ۵۲۸ نفر کمک شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی نوشهر در پایان اظهار کرد: کمیته امداد مازندران در استان دومین دستگاهی بوده که بیشترین زمینه اشتغال را فراهم و در جذب منابع اشتغال در بین کمیته امدادهای کشور رتبه نخست را کسب کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: