• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4584-5
  • خبرنگار : 49004
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران خبرداد

کاهش نرخ بیکاری در مازندران

استاندار مازندران گفت: از نظر اشتغالزایی رشد مناسبی در مازندران صورت گرفت و بیکاری از ۱۲.۲ درصد به ۱۱.۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایسنا مازندران، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری بابل اظهار کرد: در مازندران حدود هزار و 100 واحد تولیدی در بسته رونق اقتصادی در نظر گرفته شد که شهرستان بابل رتبه نخست در این استان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا واحدهای تولیدی راکد و نیاز به افزایش راندمان کاری در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: از نظر اشتغالزایی رشد مناسبی در مازندران صورت گرفت و بیکاری از ۱۲.۲ درصد به ۱۱.۶ درصد کاهش یافت اما همچنان تولید اشتغال با شتاب بیشتر در مازندران نیاز است.

استاندار مازندران با بیان اینکه بیش از ۹۶درصدی که اسناد خزانه به پیمانکاران جذب شده است، تصریح کرد: اسناد خزانه اعلام شده و در بخش های عمرانی و زیربنایی مسئولان در جلسه ای با پیمانکاران این اسناد را آماده کنند.

فلاح با بیان اینکه حدود ۲۰میلیارد تومان اسناد خزانه در شهرداری بابل ذخیره شده است، به بحث پسماند اشاره کرد و گفت: در بحث پسماند مشکل جدی وجود داشت که برای آن 3 میلیارد تومان در نظر گرفته و به شهرداری واگذار شد و در بحث تفکیک زباله در بابل نیز نیازمند تدبیر شهرداری است.

وی تصریح کرد: در بحث کشاورزی در چند سال گذشته فعالیت‌های مناسبی به ویژه در بخش برنج انجام گرفت که نتیجه آن مدیریت مناسب در تولید و فروش آن بوده است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: مازندران تنها استان شمالی بود که ۳۰ میلیارد تومان بلاعوض و ۲۰۰ میلیارد تومان با سود ۱۰درصد برای آن در نظر گرفته شده است.

فلاح در ادامه با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان جویای کار در بحث کارورزی، در سامانه اداره کار ثبت نام کنند، گفت: ۵۳ میلیارد تومان برای تامین آب شرب در سال ۹۶ در نظر گرفته شده است و در بحث تملک و دارایی نیز در سال ۹۶ شاهد رشد ۴.۵ درصدی بودیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: