• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4184-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

راه اندازی صندوق حمایت از سرمایه گذاری در مرکبات مازندران

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افزایش دو و نیم برابری کشت کلزا در سال96خبر داد و گفت: صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری تخصصی مرکبات در مازندران راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنامازندران، دلاور حیدرپور در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفنه جهاد کشاورزی در ساری با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری تخصصی مرکبات در مازندران گفت: این صندوق که 70 درصد سهام آن متعلق به تولیدکننده است، با هدف در اختیار قرار دادن نقدینگی به تولید کنندگان و انجام امور فنی و آموزشی و بازاریابی و گسترش بخش صادرات راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت 250 تشکل عضو صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری کشاورزی در مازندران گفت: این تشکلات در کنار کمک از دولت باید با تقویت روحیه کار جمعی به اثرگذاری بیشتری دست یابند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: کشت کلزا در مازندران در سال 95 نسبت به سال 94، 2.5 برابر افزایش داشته است.

وی گفت: میزان خرید کلزا تا دو روز گذشته 18 هزار و 800 تن بود که نسبت به سال 95 که 4 هزار و 700 تن بود، چهار برابر شد و پیش‌بینی ما تا 20 هزار تن است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران  با یادآوری خرید 35 هزار تن مازارد گندم در قالب خرید تضمینی کیلویی یک هزار و 300 تومان خاطرنشان کرد: تا روز گذشته 31 میلیون تومان بهای گندم به کشاورزان پرداخت شد و پیش‌بینی می شود که شرکت غله و خدمات بازرگانی بیش از 120 هزار تن گندم مازاد خریداری کند.

حیدرپور میزان مصرف سم در دهه 70 را در مازندران 12 هزار تن اعلام کرد و گفت: این میزان در حال حاضر به 3 هزار و 500 تا 4000 هزار تن رسیده است که از این مقدار دو هزار تن آن سموم گرانوله‌ی مبارزه با آقات ساقه‌خور برنج است که 5 تا 10 درصد مواد آن سمی است.

وی افزود: ماندگاری سم در میوه‌ها بین 3 تا 15 متفاوت است و کشاورزان نباید در این فاصله میوه را وارد بازار نکند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: