• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13314-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

رئیس شبکه بهداشت درمان تنکابن خبر داد

برگزاری مانور تب کریمه کنگو در تنکابن

رئیس شبکه بهداشت درمان تنکابن از برگزاری مانور آموزشی بیماری تب کریمه در تنکابن خبر داد.

نیما نژادمقدم در گفت‌و‌گو ایسنا مازندران، با تشریح بیماری تب کنگو در شهرستان تنکابن اظهار کرد: این بیماری سه مرحله نهفتگی، پیش از خونریزی و خونریزی دهنده است که مرحله ابتدایی آن بین 3 تا 13 روز طول می‌کشد و در این دوره هیچ علائمی دیده نمی شود.

وی تصریح کرد: در مرحله دوم علائمی مانند آنفلوآنزا به همراه تب بالا، بدن درد، تهوع و غیره را در پی دارد و در مرحله پایانی به دلیل ترومبوسیتوپنی و پائین آمدن پلاکت‌های خونی بدن، خونریزی های متعددی به وجود می‌آید که در نهایت منجر به مرگ بیمار می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت درمان تنکابن با توجه به اینکه بیماری تب کنگو با وجود شایع نبودن، بسیار مهلک و کشنده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان تنکابن هیچگونه علائمی در این باره مشاهده و گزارش نشده است و جای هیچگونه نگرانی در این منطقه وجود ندارد.

نژادمقدم با اشاره به اینکه هر 86 خانه بهداشت روستایی و 18 مرکز بهداشت شهرستان در این مورد آموزش های لازم در این زمینه را دیده اند، افزود: در مورد این بیماری با هماهنگی های انجام شده در جلسه شورای سلامت شهرستان اطلاع رسانی کافی برای بخشداری ها و دهیاری ها صورت گرفته و سمپاشی برای تمامی دام های زیر پوشش دامپزشکی شهرستان به کمک این نهادها انجام شده است.

وی در پایان با بیان اینکه به هیچ عنوان دام نباید در کشتارگاه های غیرمجاز سلاخی شود، گفت: گوشت توزیعی در قصابی ها باید اتیکت و مهر دامپزشکی داشته باشد و توصیه می شود پیش از استفاده از گوشت یا هر نوع فرآورده گوشتی تازه، آن را با همان بسته بندی خریداری شده به مدت 24 ساعت در داخل یخچال و نه فریزر نگهداری کنند تا در صورت احتمال آلودگی، ویروس مورد نظر در این دما کشته و فرآورده قابل مصرف شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: