• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3984-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق مازندران خبرداد

کاهش روند تولید محصولات دامی در مازندران

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران گفت: روند تولید محصولات دامی در مازندران کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی هادی زاده معلم در کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران اظهار کرد: مازندران در گذشته قطب دامداری سنتی بود اما امروز باید به سمت صنعتی و نیمه صنعتی شدن پیش برود.

هادی زاده اظهار کرد: با اجرای ناقص این طرح ها به خصوص خروج دام از جنگل و کاهش دامداری سنتی میزان تولید محصولات دامی استان روند کاهشی داشته است.

وی افزایش نرخ بیکاری در مناطق روستایی را نیز ناشی از بین رفتن دامداری های سنتی در کشور به خصوص استان مازندران اعلام کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران عدم حمایت از دامداری های سنتی، اصلاح غیر کارشناسی نژاد دام سنتی و کاهش نقدینگی را از دیگر علت های کاهش دامداری های سنتی در این استان بیان کرد و گفت: وجود دانشکده کشاورزی و فارغ التحصیلان در این رشته به انضمام هوای مساعد و شرایط جوی مازندران شرایط مساعدی برای پرورش دام فراهم کرده است.

وی افزود: عدم توجه به محصولات دامی در دو بخش پرواری و شیری سبب عدم توجیه اقتصادی و نبود حمایت و عدم گرایش دامدار به سمت تولید شده است. همچنین بروزسازی قوانین، پایین بودن نرخ سود تسهیلات با نرخ ۲ درصد برای دامداران می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: