• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-10414-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان مازندران خبرداد

ولگاگراد روسیه میزبان نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مازندران

رئیس اتاق بازرگانی مازندران از برپایی نمایشگاه میزبان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان مازندران در ولگاگراد روسیه خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، عبدالله مهاجر در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان مازندران، اظهارکرد:  بستری مناسب برای حضور شرکت‌های توانمند استان مازندران  فراهم شده تا شرکت در این نمایشگاه از 26مردادماه سال جاری به مدت پنج روز توانمندی‌ها و طرفیت‌های خود را عرضه کنند.

وی با اشاره به این نکته که روسیه جز کشورهای مورد هدف مازندران است، گفت: استان ولگاگراد در جنوب این کشور می‌تواند نیازهایمان را در زمینه صادرات تامین کرده و بازار خوبی بخصوص برای محصولات لبنی مازندران باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران، تصریح کرد: این نمایشگاه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع ایجاد می‌شود و مهم‌ترین مزیت آن فروش کالاها در نمایشگاه به مشتریان است.

مهاجر یادآورشد: 60شرکت می توانند در این نمایشگاه شرکت کنند که تا به امروز20شرکت برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

وی با خاطرنشان کردن ضرورت تاکید بر صادرات استان، گفت: میزان صادرات کالای غیر نفتی از این استان در سال گذشته در مقایسه با 94 از رشد نسبی برخوردار بود.

مهاجر افزود: نگاه ما به تولید در استان باید صادرات محور باشد و اتاق بازرگانی به‌ عنوان حامی بخش خصوصی نقش مهمی در تحقق این نگاه ایفا می‌کند.

رییس اتاق بازرگانی استان مازندران، تصریح کرد: در این زمینه سال گذشته ۳۸۵ میلیون دلار از محصولات استان صادرات شد که نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

مهاجر با اشاره به این امر که در سال‌های گذشته سیمان مهم‌ترین کالای صادراتی در استان بود، یادآور شد: در حال حاضر صادراتمان بیش از ۶۰ درصد به لبنیات اختصاص دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: