• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10214-5
  • خبرنگار : 49018
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم رامسر خبرداد

گل آلودگی آب شرب در رامسر

نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل آب شرب در رامسر جدی است.

به گزارش ایسنا مازندران،شمس الله شریعت نژاد در دیدار با مردم روستای چالکرود رامسر با اشاره به مشکل آب شرب در روستاهای این منطقه اظهار کرد: مشکل اصلی روستاها آب شرب است، لوله های آب شهر رامسر نیز دچار زنگ زدگی شده است که هر سال چند کیلومتر تعویض لوله ها صورت می گیرد تا به اتمام برسد امت امکان تعویض کامل لوله ها به دلیل کمبود اعتبار وجود ندارد.

وی تصریح کرد: تصفیه خانه آب رامسر با تصفیه روزانه ۵۰۰ متر مکعب راه اندازی شده است اما مردم از گل آلود بودن و زنگ زدگی آب گلایه دارند.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: با توجه به زیاد شدن ساخت و ساز، مشکل حریم در منطقه غرب مازندران وجود دارد و روستاها در هم رفته و شهرهای آن نزدیک بهم است، اگر یک نفر به این شهرها رجوع کند مرز بین آنها را نمی تواند تشخیص دهد.

وی افزود: در اصلاح حریم راه های غرب مازندران تلاش های زیادی انجام دادم و جلسات بسیاری با وزیر راه صورت گرفته ولی هنوز نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد گفت: کمربندی تنکابن به سمت داخل شهر ۳۷ متر و نیم و به سمت بیرون شهر ۱۲۲ و نیم متر است که بیشتر شبیه یک کنار گذر است از این رو باید عرض حریم کم شود.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه برداشت غیر قانونی شن و ماسه در چالکرود تا پای کوه از رودخانه که به صورت تپه های شن بوده قاچاق است و باید با آن برخورد شود‌، یادآور شد: نباید قانون گریزی رواج پیدا کند از این رو باید با قاچاق شن و ماسه وبرداشت بی رویه برخورد شود.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه شورای تامین با افراد متخلف در برداشت غیر قانونی شن و ماسه برخورد کند، تصریح کرد: ظلم است که یک تن ماسه در رامسر ۳۲ هزار تومان خریده شود و در آمل ۱۵ هزار تومان باشد و همان ماسه در میدان تجریش تهران ۱۷ هزار تومان خریداری شود؛ کوه های غرب مازندران با آمل فرقی ندارد؛ تنها سخت گیری و فشارهای اجتماعی در شهرهای غرب مازندران زیاد است که باید این فضا شکسته شود.

وی اظهار کرد: رودخانه های ازارود، کاظم رود و چشمه کیله ۳۰ متر عمق پیدا کرده اند که ۵ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است تا خسارت های برداشت بی رویه برای جلوگیری از تخریب منازل مردم را جبران کنیم.

شریعت نژاد عنوان کرد: ۶۰۰ کیلومتر طول ساحل منطقه است و دولت باید با راه اندازی کشتیرانی و مکان های تفرجی و شمع کوبی اسکله ها به داخل دریا اقدامات بزرگی انجام دهد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: