• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-8214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2:

مراکز ذخیره سازی گندم در مازندران افزایش یافت

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: مراکز ذخیره سازی گندم در مازندران افزایش یافت.

به گزارش ایسنا مازندران، سیدمحمد جعفری در بازدید از سیلوی در حال ساخت 20 هزار تنی کارخانه آرد مومنی سورک، اظهار کرد: با همکاری و مشارکت بانک ها در ارائه تسهیلات مناسب باید در سیلوسازی تلاش جدی داشت.

وی به افزایش مراکز ذخیره سازی گندم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: یک سیلوی 20 هزار تنی در کارخانه آرد خانی معماریان در سال گذشته افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 افزود: یک سیلوی 20 هزار تنی در کارخانه آرد سورک و همچنین یک سیلوی 50 هزار تنی در 2 فاز توسط بخش خصوصی در قره تپه بهشهر در حال ساخت است.

وی از آغاز عملیات ساخت یک مرکز ذخیره سازی گندم در شهرستان نکا در تیرماه سالجاری خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری کارخانه های آردسازی که دارای سیلو است از اولویت ارائه گندم برای نگهداری و ذخیره سازی برخوردار می‌شوند.

جعفری از آغاز فصل خرید دانه روغنی کلزا تا کنون 16 هزار و 617 تن کلزا از کشاورزان مازندرانی خبر داد و اظهار کرد: در سال زراعی جاری این میزان خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندران نسبت به سال قبل تقریبا 4 برابر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 به میزان پرداختی مطالبات کلزاکاران اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته تاکنون 155 میلیارد و 677 میلیون ریال از مطالبات کلزا کاران مازندران از طریق بانک کشاورزی پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد از دانه روغنی کلزا در مازندران خریداری شده و روزهای پایانی سپری می شود.

جعفری با اشاره به اینکه شهرستان بهشهر با 3 مرکز خرید و 36 درصد از کل خرید بیشترین سهم را درخرید به عهده داشت، اظهار کرد: سورک و انبار نودهک نکا به ترتیب با 18 درصد و 10 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وی افزود: به ازای هرکیلو دانه کلزا با افت رطوبتی 10درصد و ناخالصی 2 درصد 2783 تومان پول به کشاورزان عزیز پرداخت می‌شود و تا زمانی که کشاورزان ، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید دائر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: