• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-2885-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

دادستان مرکز مازندران:

مردم دوستی از اندیشه ها و عملکرد امام راحل بود

دادستان مرکز استان مازندران گفت: مردم دوستی از اندیشه ها و عملکرد امام راحل بود.

به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام اسدالله جعفری در آیین بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)  در حسینیه عاشقان ثارالله قائم شهر اظهار کرد: فضیلت های ماه مبارک‌رمضان  بی شمار بوده  و به واسطه ماه مبارک‌رمضان عده ای نجات ‌می یابند  و عده ای نیز به شرارت و بدبختی و عذاب الهی گرفتار می شود.

وی گفت: ماه رمضان‌ ملاک ‌سعادت و بدبختی است و درک واقعی این ماه به روزه داری صرف نبوده و شب های آن را باید چون دانشگاه بزرگ انسان سازی دانست.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با بیان اینکه روح انسان ها دانش یافته ماه رمضان است و روح و جسم باهم تعالی می یابد، افزود: وجود ائمه معصومین در راه گشایی بسیار تاثیرگذار بوده و تاریخ  بمانند شخصیت امام را بخود ندیده است.

جعفری به نقل از مقام رهبری درباره شخصیت امام راحل گفت: حقیقتا شخصیت بی نظیری مثل امام (ره) هوشمند ترین ذهن ها و بهترین انسان ها و از جنس انبیا است و مهم ترین‌ چیزی که باید بدانیم و به آن عمل کنیم آن است که،  به عنوان سربازان ‌امام باید اندیشه ها و آرمان های بلند امام را بشناسیم.

وی ادامه داد: انسان های بزرگ را  نه به دلیل سن و سال بلکه به دلیل اندیشه های بلند باید بزرگ دانست.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت: مدافع مظلومان ‌جهان  و مردم دوستی از اندیشه ها و عملکرد امام(ره) بود.

جعفری چند مولفه اصلی امام (ره)را مهم برشمرد و افزود: لقب معمار کبیر بودن امام خمینی(ره) به  بخاطر سرنگون ‌کردن طاغوت نبوده بلکه به دلیل پایه ریزی این ‌نظام و مهندسی آن به لحاظ شکل و محتوا و بی مانندی آن بوده است.

وی بحث دوم‌ در خصوص ویژگی های امام (ره) مردم‌محوری، بدون ‌وابستگی به قدرت های بزرگ عنوان کرد و ادامه داد: امام خمینی(ره) اولین اسوه حکومت مردم سالاری بوده و نباید بر حمایت محرومان از سوی او شک ‌نکرد و او متن‌ جامعه و نقش مردم در مسایل ملی و سیاسی را برجسته نشان داد، چنانکه در انتخابات رهبری، ریاست جمهوری،نمایندگان مجلس و شورا را مردم ‌باید انتخاب کنند و سپس ولی فقیه درهر موردی نظر بدهد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران افزود: صاحب این انقلاب مردمند و امام به حرف های خود عمل کرد و این مهم مسائل حزبی نبوده، بلکه صیانت از گفته ها و اندیشه های امام است و اگر کسی اندیشه های امام را به هر حزب و جناحی مرتبط کند به شهدا و امام خیانت کرده و اندیشه های امام قابل مصادره نیست.

جعفری گفت: جبهه نفاق و ملی را امام شناخته و گروه های چپ و راست را امام تشخیص داد.همچنین امام با با بهره گیری از کتاب و سنت، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی اندیشه های خود را معرفی کرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید در برابر زیاده خواهی های دشمنان‌ کوتاه آمد ادامه داد: این کوتاهی امنیت ملی ما را به خطر می اندازد.

این مقام قضائی یادآور شد: امام‌ روحیه سازش پذیری نداشت و دشمن شناس بوده، همچنین وحدت مسئولین و گروه ها، قوا، احزاب با یکدیگر و  وحدت کشورهای اسلامی باهم  از اهداف امام خمینی(ره) بود.

جعفری گفت: شاهکار اصلی معماری امام‌ در هیچ جای دنیا سابقه نداشته است و کسانی که حرف جدایی دین از سیاست می زدند، امام ‌ثابت کرد که می توان دین را با سیاست یکی کرد و این روزها وقت تفسیر اندیشه های امام است. همچنین اگر اختلاف نظرهایی وجود دارد تا وقتی که رهبری نظر ندهد   باید خوددار بود و همه باید زیر چتر ولایت فقیه باشند.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: