• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-6914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

واکنش دادگستری مازندران به بازداشت یک جانباز مدافع حرم/بازداشتی صورت نگرفته است

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران، مطالب مطرح شده در خصوص تشکیل پرونده قضایی، دستگیری و بازداشت جانباز مدافع حرم در دادگستری محمودآباد را خلاف واقع برشمرد و گفت: در حال حاضر تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام اسدالله جعفری با اشاره به انعکاس خبر بازداشت جانباز مدافع حرم در دادگستری محمودآباد، اظهار کرد: دستگاه قضایی در ساعات اولیه انتشار خبر به فوریت نسبت به بررسی موضوع از طریق حفاظت و اطلاعات اقدام کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با تاکید بر اینکه قطعاً مورد مذکور با رعایت انصاف و عدالت پیگیری می شود، افزود: در این خصوص، جانباز طی چند روز گذشته هیچ گونه مراجعه ای به مسئولین دستگاه قضایی در استان مازندران نداشته، هیچ گونه لایحه یا شکوائیه ای نیز به شکل مکتوب ارائه نکرده و حتی تا روز جمعه هیچ گونه ارتباط تلفنی نیز با مسئولین دادگستری استان مازندران برقرار نکرده است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: مسئولین قضایی استان به محض اطلاع از خبر مذکور در فضای مجازی، بلافاصله با حضور در دادگستری شهرستان محمودآباد نسبت به بررسی موضوع اقدام کرده و بخشی از تحقیقات لازم که مربوط به اظهارات جانباز بوده با اعزام مامورین تحقیق به محل سکونت ایشان در حال اقدام است.

این مقام قضایی اظهار کرد: آنچه قابل توجه است اینکه اخباری متناقض و غیرواقعی در فضای مجازی و برخی خبرگزاری ها منتشر شده که موجب ملتهب کردن فضای آرام در شهرستان و نگرانی دلسوزان و علاقه مندان به نظام و ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه مدافعان حرم و این جانباز سرافراز که سند افتخار، عزت و اقتدار ملی هستند، شده است.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: لازم است همه کسانی که با انتشار مطالب غیرواقعی در این جهت تلاش می کنند توجه داشته باشند که نشر هرگونه مطالب خلاف واقع به عنوان نشر اکاذیب، افترا و تشویش اذهان عمومی از منظر قانون گذار قابل پیگیری و برخورد قانونی بوده و توصیه ما این است که تا حصول نتیجه بررسی های مراجع قانونی در این خصوص از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری کنند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی در پاسداری و صیانت از اصول و ارزش های نظام و دفاع جانانه از آن به ویژه در خصوص مدافعان عزیز حرم و جانبازان سرافراز آن از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و البته به کسانی که قصد سوء استفاده از این مساله را دارند نیز هشدار می دهد که برابر مقررات به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهد کرد.

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران همچنین یادآور شد: این جانباز به عنوان ارباب رجوع جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و نه به عنوان شاکی یا متهم، به دادگستری شهرستان محمودآباد مراجعه کرده بود و مطالب مطرح شده در خصوص تشکیل پرونده قضایی، دستگیری و بازداشت ایشان از جمله مطالب خلاف واقع است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: