• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5514-5
  • خبرنگار : 49002
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان نکا:

سد گلورد به زودی به اتمام می رسد

فرماندار شهرستان نکا، گفت: سد گلورد به زودی به اتمام می رسد.

به گزارش ایسنا مازندران، جعفر احمدی در نشست با مسئولان مراکز خرید کلزا در شهرستان نکا با اشاره به وجود شرایط مطلوب کشاورزی در این شهرستان، اظهار کرد: استفاده بهینه و مطلوب از ظرفیت‌ها و قابلیت های بخش کشاورزی به مرور می تواند شرایط توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف کشاورزی را فراهم آورد.

وی همچنین بر حمایت واقعی از تولید کنندگان بخش کشاورزی بر ضرورت برنامه ریزی اصولی برای خرید محصولات کشاورزی علی الخصوص کلزا تاکید کرد.

فرماندار نکا به بهره برداری از طرح ملی سد گلورد اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه با تزریق به موقع اعتبارات در این طرح عظیم ملی با شتاب زیادی در حال اتمام است چراکه با تکمیل و بهره برداری از این طرح علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی پایدار در منطقه شاهد رشد چشمگیری تولیدات کشاورزی در این شهرستان خواهیم بود.

احمدی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با سیاست‌های حمایتی در حوزه کشاورزی این بخش را در آستانه خودکفایی رسانده است که به مراتب شرایط تولیدات بیشتر محصولات کشاورزی را توسط کشاورزان به همراه دارد به طوری که در حال حاضر همه مراکز تعاون روستایی شهرستان برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا آمادگی دارند.

وی افزود: همه تلاش‌ها باید برای برداشت محصول در کوتاه ترین زمان، سهولت در تحویل و خرید کلزا توسط مراکز تعیین شده و پرداخت وجه کلزا به کشاورزان مدنظر قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی نکا نیز در ادامه از خرید یک هزار تن کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت : بیش از دو هزار 400 هکتار اراضی کشاورزی نکا به زیر کشت کلزا می‌رود.

علی طاهری تصریح کرد: از این میزان سطح زیر کشت با توجه به محصول مناسب کلزا در منطقه میتوان چهار هزار تن دانه روغنی کلزا از سطح اراضی کشاورزی شهرستان نکا برداشت کرد که در نهایت کلزا کاران می‌توانند پس از برداشت، محصولات خود را به سه مرکز خرید در این شهرستان تحویل دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: