• چهارشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-1614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آب و فاضلاب بی‌خبر از شکستگی 18 روزه لوله آب یک روستا!

درست مقابل جنگل هم صفا و در کنار ایست بازرسی جنگلبانی، 18 روز است که لوله آب شرب روستای همصفا بخش چمستان استان مازندران شکسته و هنوز مامور آب و فاضلاب روستایی برای رفع شکستگی مراجعه نکرده است.

برخی مردم بومی منطقه می‌گویند که شکستگی لوله آب را 18 روز است که به مامور آب و فاضلاب روستا گزارش داده‌اند اما مامور آب و فاضلاب به آنها گفته به دلیل کمبود تجهیزات تعمیرات لوله طول می کشد و این در حالی است که مدیر آب و فاضلاب روستایی نور گفته از شکستگی لوله آب شرب اطلاعی نداشته و اما در عین حال تاکید کرده که در اسرع وقت مشکل را حل خواهد کرد.

مصطفی آرمیده، مدیر آب و فاضلاب روستایی نور به خبرنگار ایسنا توضیح داده، از شکستگی لوله آب شرب اطلاعی نداشته و در اسرع وقت با حوزه بهره برداری هماهنگی های لازم، انجام و مشکل برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود 100 روستا تحت پوشش اداره آب و فاضلاب روستایی است، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل قدمت لوله‌ها و شبکه های آب رسانی، شکستگی‌ها در منطقه بسیار زیاد است و تعداد نیروها برای پوشش مشکلات کم و در حد چهار نفر است. این افراد در دو گروه با یک بیل مکانیکی اجاره ای به کل منطقه خدمات رسانی می کنند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی نور خاطرنشان کرد: تعداد شکست لوله ها در روز زیاد و گاها در برخی از موارد ممکن است ترمیم شکستگی ها به دلیل کمبود نیرو و تجهیزات تا برطرف شدن آن به درازا کشیده شود.

آرمیده با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۴ میلیارد تومان برای روستاهای تحت پوشش هزینه شد، ادامه داد: انجام پروژه تعمیر و بازسازی لوله های آب شرب نیاز به اعتبار بیش از این دارد که بتواند مشکلات ایجاد شده برای پمپ تصفیه و لوله ها را حل کنیم.

وی افزود: با وجود تمام حمایت‌هایی که فرماندار شهرستان و بخشداران داشتند متاسفانه اعتبار لازم را در حوزه توسعه و مرمت اخذ نشد و برای جذب نیروی بیشتر و تهیه امکانات میکانیکی برای تسهیل کار نیاز به هزینه دارد.

مدیر آب و فاضلاب روستایی نور بیان کرد: در سال جاری حدود ۲ میلیارد تومان مصوبه داشتیم که با اعتراض سازمان بودجه میزان اعتبار به یک میلیارد تومان کاهش یافت اما با رایزنی هایی که فرماندار شهرستان داشت از ۲ درصد سهم بودجه نفتی به حوزه توسعه مرمت در بخش بلده اختصاص یافت.

آرمیده ادامه داد: با افزایش درآمدها و پرداخت به موقع مبالغ بدهی مردم و در اختیار قرار دادن امکانات بیشتر از سوی مرکز استان می توان راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه کرد. با حمایت مردم، فرمانداری و دولت در جذب اعتبارات مورد نیاز می توان مشکلات را سریع تر برطرف کنیم.

| 


 


انتهای پیام