• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی:

گردشگری شرق مازندران را از بن بست توسعه خارج کنیم

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت های گردشگری شرق مازندران تصریح کرد: باید گردشگری منطقه را از بن بست توسعه خارج کنیم.

به گزارش ایسنا مازندران،علی محمد شاعری در جلسه بررسی ظرفیت های گردشگری شرق مازندران با اشاره به اینکه در آستانه تدوین برنامه جامع گردشگری شرق استان قرار داریم خواهان تلاش مسوولان برای اجرایی شدن این برنامه شد.

وی افزود: امیدواریم برنامه جامع توسعه گردشگری در شرق استان اجرایی شود زیرا شرق مازندران به دلیل نبود زیرساخت های مناسب گردشگری، شمار گردشگران شرق استان کمتر از غرب مازندران است.

وی با اشاره به اینکه شرق مازندران را باید از بن بست توسعه گردشگری خارج کنیم زیرا ظرفیت های خوبی در منطقه وجود دارد و این بخش می تواند منجر به توسعه اشتغال شود،تصریح کرد:گردشگری در شرق مازندران رها شده است،حتی سرویس گردشگری مناسبی در شرق مازندران وجود ندارد و باید نسبت به توسعه زیرساخت ها اقدام شود.

شاعری یادآور شد: بهترین امکانات گردشگری، پارک های جنگی، آثار میراثی و طبیعی در شرق مازندران وجود دارد ولی توجهی به آن نمی شود و جلوی بازدید گردشگران را گرفته ایم.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه بهترین زیرساخت ها در محور جنگلی ناهارخوران ایجاد شده است، افزود: می طلبد که امکاناتی مشابه آن در باغ عباس آباد ایجاد شود و در کنار ظرفیت ها باید محرومیت های شرق استان نیز دیده شود.

وی با اشاره به طرح گردشگری قرمرض تصریح کرد: شهرداری به دلیل کمبود اعتبار نمی تواند به اجرای طرح در آن بپردازد.

وی هماهنگی را عنصر مفقوده در ایران برشمرد و گفت: امکاناتی زیادی در حوزه گردشگری وجود دارد که از آن بهره گیری لازم صورت نمی گیرد.

شاعری با اشاره به طرح تنفس جنگل گفت: متاسفانه نکاچوب، جنگل و درختان جنگلی را با بولدزر خراب می کند و کسی به فکر منابع طبیعی نیست.


انتهای پیام