• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-6814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور مطرح کرد

تشکیل بنیاد توسعه برای جبران عقب ماندگی های تاریخی در مازندران

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشورگفت: برای عقب ماندگی تاریخی مازندران تدوین برنامه توسعه، تشکیل بنیاد توسعه و اتاق های فکر و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی امری ضروری است.

به گزارش ایسنا مازندران،بهرام سرمست در مراسم معارفه  بیست و سومین استاندار مازندران در سالن اجتماعات استانداری این استان اظهار کرد: مازندران با همه ظرفیت  های خود هنوز نتوانسته به جایگاه واقعیش برسد درحالی که از ظرفیت های توسعه فراوانی برخودار است و از آن می تواند در راستای توسعه کشور بهره برد.

وی با اشاره به اینکه مازندران دارای سرمایه عظیم انسانی در سطح کشور است،یادآورشد: برای عقب ماندگی تاریخی مازندران تدوین برنامه توسعه، تشکیل بنیاد توسعه و اتاق های فکر و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان ضروری بوده و همچنین باید آسیب شناسی در زمینه توسعه نیافتگی حمل و نقل و زیرساخت های استان صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: باید نهضتی با پشتوانه سرمایه اجتماعی برای پیشرفت و توسعه استان ایجاد و راه اندازی شود.

سرمت با اشاره به شادمانی تمامی استان مازندران از انتخاب استاندار بومی یادآورشد: تنوع تجربی مدیریت در حوزه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و همچنین طی شدن پلکانی ترقی حسین زادگان از رده کارشناسی ، شایستگی وی را دو چندان کرده است .

* طرح شبکه ریلی تهران- مازندران و توسعه فرودگاه های استان در حال پیگیری است

در ادامه این مراسم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و استاندار سابق مازندران گفت: باید به توسعه زیرساخت حمل و نقل و شبکه راه ها اعم از ریلی و فرودگاه ها در این استان توجه ویژه ای شود و وزارت راه و شهرسازی طرح های را در این ارتباط در حوزه راه سازی و ریلی در دست اجرا دارد .

وی با بیان اینکه طرح شبکه ریلی تهران- مازندران در وزارت راه و شهرسازی همراه با توسعه فرودگاه نیز دنبال می شود،تصریح کرد: برای بخش مسکن نیز طرح ویژه ای در دست اجرا داریم که این کار می تواند با نهایی شدن تشکیل بنیاد توسعه استان مازندران پیگیری و سرمایه گذاری شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: در راستای تفاهمنامه دو جانبه برای توسعه بنادر و همکاری مشترک در حوزه بندری توافقاتی صورت گرفت که از زیرساخت های بنادر در مازندران نیز می تواند در این حوزه بهره مند شد .

اسلامی با بیان اینکه برای توسعه مازندران نیاز به وحدت و همدلی است،یادآورشد: مازندران برای توسعه و پیشرفت و بهره گیری از قابلیت های سرشارش نیازمند این اتحاد و انسجام  است تا عقب ماندگی های خود را جبران کند.

 


انتهای پیام