• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-10014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا:

عدالت اجتماعی از مهم‌ترین مواضع حکومت اسلامی است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: عدالت اجتماعی از مهم‌ترین مواضع حکومت اسلامی است.

به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی در مراسم تکریم و معارفه رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی این استان، اظهار کرد: برای شناخت هر نهضتی راه هایی وجود دارد و یکی از مهم ترین این راه ها تحلیل بیانیه ها، سخنرانی ها، نامه های رهبران و حاکمان این نهضت ها است.

وی تصریح کرد: برای تحلیل عمیق حادثه عاشورا که یک حادثه کم نظیر و اثر گذار مملو از عبرت ها، درس ها، پیام ها و حرکت های اصلاح گرایانه با اثرگذاری اجتماعی در طول تاریخ بشریت از زمان بروز حادثه تا زمان حال و آینده خواهد بود، شناخت دقیق و درست این حادثه امری لازم و ضروری است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین راه های شناخت این واقعه تحلیل نامه ها و پیام های امام حسین(ع) برای نخبگان، خواص جامعه و توده مردم بوده است که هنوز هم این پیام ها جای تامل دارد.

ادیانی با بیان اینکه نیروهای مسلح دژ محکم جامعه‌اند، اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح به عنوان افراد خاص جامعه و بازوان انقلاب و اسلام هستند و مردم نیز آن ها را به این عنوان می شناسند که برابر با پیام هایی که امام حسین برای خواص جامعه آن روز نوشتند، تبیین اوضاع سیاسی و شرایط جامعه، عمل به قرآن کریم به عنوان کتاب قانون اساسی و کتاب انسان ساز و قرار دادن آیات و روایات آن به عنوان یک اصل در زندگی شخصی و خانوادگی ازنکات قابل توجه نیروهای مسلح ما است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان این که بزرگترین سنت پیامبر مسئله امامت و زعامت جامعه بود، گفت: اساسی‌ترین مسئله اجتماعی جوامع و حتی اساسی ترین بحث های علوم اجتماعی مسئله مسئولیت و مشروعیت کسی است که حق فرماندهی و قدرت دارد.

ادیانی با اشاره به اینکه قرآن کریم حکومت ها را به دو دسته طاغوتی و الهی تقسیم کرده است، تصریح کرد: بزرگترین دستاورد و سنت پیامبر مسئله رهبری الهی جامعه بوده است.

وی در ادامه با اذعان به اینکه امروز مجاهدانی هستند که بر ارزش های بر آمده از اصول اسلامی نظارت می کنند، گفت: مسئله امامت و رهبری جامعه بزرگترین و اساسی ترین مسئله اجتماعی در جامعه اسلامی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دشمن در حوزه های اقتصادی علاوه بر تحریم، اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته است، گفت: حکومت اسلامی حکومتی است که در برابر جهان با تفکر شرق و غرب و در برابر نظام لیبرالیستی و نظام سلطه طلب غرب و شرق با روش پیامبر که بر پایه حکومت اسلامی، الهی و توزیع عادلانه ثروت عمومی بنا نهاده شده بود، به وجود آمده است .

ادیانی اظهار کرد: توزیع عادلانه عدالت اسلامی و عدالت اجتماعی از مهم ترین موضوع های اسلام و حکومت اسلامی است و نیروی انتظامی امروز یک نیروی در تراز جمهوری اسلامی، نیرویی هوشیار، بصیر، ارتقا یافته و برخوردار از بصیرت اسلامی و سخنان رهبری و مهم‌تر از همه نیرویی است که برخوردار از رضایت مردمی است.

وی در خاتمه با قدردانی از تعامل سردار اشتری به عنوان فرمانده مقتدر نیروی انتظامی با سازمان عقیدتی سیاسی با تقدیر از حجت الاسلام علی نوری ، حجت الاسلام سید عبدالعلی رضایی را به سمت رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان مازندران منصوب کرد.

توجه به سرانگشتان، خانواده و سبک زندگی اسلامی

سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در این مراسم با بیان اینکه سلامت نیرو در ناجا امری مهم است، تصریح کرد: نیروی سالم، موجب اقتدار نیروی انتظامی است و یک جامعه امن باید پلیس با ایمان داشته باشد.

وی افزود: عمده تاکیدات مقام معظم رهبری پلیس دینی است و سازمانی که در نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در حوزه اعتقادات کارکنان فعالیت می کند، سازمان عقیدتی سیاسی است.

فرمانده انتظامی مازندران موضوع جامعه محوری پلیس را استنباط از دین دانست و گفت: عقیدتی یک مظروفی است که فرماندهان با امکانات و مقدورات خود می توانند کمک کنند و عقیدتی بازوان نیروی انتظامی در اجرای ماموریت ها است.

میرفیضی با تاکید بر ترویج فرهنگ دینی و قرآنی بین اعضای خانواده کارکنان، اظهار کرد: خانواده ها و کارکنان نسبت به یکدیگر تاثیرگذار بوده و باید به این امر مهم توجه داشت.

وی بر استفاده از روش های نوآورانه و جذابیت در برنامه ها و محتوای آموزشی در حوزه تقویت باورها، اعتقادات، بصیرت افزایی و بینش سیاسی با توجه به تهدیدات دشمنان تاکید کرد.

میرفیضی با بیان اینکه بیشترین سطح آسیب در حوزه کلانتری ها وجود دارد، تاکید کرد: لازم است که برنامه های خاص برای آنان تدبیر شود چرا که کلانتری ها بیشترین ارتباط را با مردم دارند و در حقیقت ویترین نیروی انتظامی هستند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه این استان در طول سال های گذشته رتبه برتر کشوری در حوزه قرآنی را کسب کرده است، افزود: خانواده، سبک زندگی اسلامی و توجه به سرانگشتان از اولویت برنامه های عقیدتی در سطح استان مازندران است.

وی به اجرای موفق طرح عرفان در راستای کاهش جرائم و بازدارندگی در بروز آسیب ها در بین کارکنان در سطح استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه نیروی انتظامی در نوک پیکان و هدف تهدیدات دشمن قرار دارد، عقیدتی سیاسی نقش مهمی در جهت بصیرت افزایی و روشنگری می تواند، ایفا کند.


انتهای پیام