• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

اختصاص بالغ بر 2 میلیارد تومان برای تجهیز مدارس مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از اختصاص 2 میلیارد و ۸۰۰ میلیون توماناعتبار برای تجهیز مدارس این استان خبر داد.

  به گزارش ایسنا مازندران، علی عسگری نیکزاد در گردهمایی بزرگ فرهنگیان شهرستان های نوشهر، چالوس، کلاردشت و بخش کجور که با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سالن شهید رسولی نوشهر برگزار شد، با قدردانی از نمایندگان مجلس در زمینه پشتیبانی از آموزش و پرورش این استان اظهارکرد: با توجه به اينكه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داريم  مانور بازگشایی مدارس در 19 شهريور ماه در كل استان  برگزار شد تا مشکلات و کمبودهایی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما از اول مهر غنی سازی و کیفی سازی مدارس است، افزود: دانش آموزان، معلمان، فضا ، مکان، مدیران و اولیا رکن های اصلی آموزش و پرورش هستند؛رسالتی که در اين ميان بر عهده ما بوده تحقق اهداف در جهت رشد همه جانبه دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاكيد براينكه دانش آموز بايد به رشد عقلی برسد و اطلاعات تبديل به يادگيري و تغيير رفتار در وي شود،  گفت: آموزش ما بايد به نوعي باشد كه دانش آموز خود را با شرایط جدید منطبق کند و بین داده ها و اطلاعات ارتباط برقرار کرده و بتواند با دین و عرف و شرایط خود را وفق دهد تا با هنجارها و ارزش های پذیرفته شده کشور سازگاری داشته باشد.

نيكزاد تصريح كرد: معلم باید مهارت شناختی از و قدرت تحلیل و مهارت عاطفی از دانش آموز داشته باشد.

وي  با بیان اینکه معلم بايد دانش حرفه ای و توانایی تبدیل دانش به عمل را داشته باشد، یادآور شد: ورزش و نشاط، موسیقی و نشاط ، جشن و نشاط ، ایمنی و نشاط ، مسابقه و نشاط  و کتاب و نشاط از جمله  نکاتی استاست كه بايد مورد توجه قرار گيرد و اين موضوعات بستگي به هنر مديريت دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با بيان اينكه علاوه بر فضای فیزیکی، فضای روانی و تجهیزاتی که بتوان برای دانش آموزان فراهم کرد هم مهم است، افزود: با کمک وزارتخانه 2 میلیارد و ۸۰۰ میلیون تجهیزات تهیه شد و با كمک اولياء نيز اين تجهيزات بروز مي شود. 

 


انتهای پیام