• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا مطرح کرد

تکیه نکردن به توان داخلی مهم ترین عامل مشکلات اقتصادی کشور

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا گفت: تکیه نکردن به توان داخلی مهم ترین عامل مشکلات اقتصادی کشوراست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا از مازندران، همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت مازندران با حضور هزار و 200 رزمنده و جانباز 8 سال دفاع مقدس در مجموعه فرهنگی اریکه آریایی آمل برگزار شد.

رستم قاسمی دراین همایش اظهار کرد: استان مازندران در تاریخ ایران و به ویژه دوران انقلاب اسلامی از برجستگی های خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به حادثه عاشورا گفت: عاشورا درس و مشق مسلمانان و شیعیان برای شهادت طلبی است که یکی از ویژگی های قیام امام حسین(ع) مقاومت و ایستادگی بود و باید در همه مقاطع از آن بهره برد.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا تصریح کرد: ما باید قدردان فداکاری های پیشکسوتان باشیم، دفاع مقدس را هرکدام از شما و خانواده هایتان نوشتید.

قاسمی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک اتفاق عجیب در تاریخ ایران است، خاطرنشان کرد: دشمن با ابزارهای مدرن به دنبال نابودی انقلاب بود، اما دفاع مقدس با رهبری حضرت امام(ره) و اتکا به توان مردم علیرغم همه شرایط ویژه توانست حادثه ای بزرگ در تاریخ کشور باشد.

وی یادآورشد: اقدامات انجام شده در حوزه دفاع مقدس کافی نیست و باید بیشتر تلاش شود تا این حادثه تاریخی برای فرزندان آینده انقلاب ثبت و ضبط شود.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به اینکه بعضی از کشورهای خارجی و مدیران داخلی محاسباتشان اشتباه است، تصریح کرد: پشتوانه انقلاب مردم هستند و هم آن ها  باعث شدند تا قدرت جمهوری اسلامی در مولفه های متعدد سرآمد باشد.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی که دشمن آن را شروع کرده است، گفت: همه باید پیرو فرامین ولی فقیه باشیم که لازمه عبور از این گلوگاه است.

قاسمی افزود: دشمنان به دنبال تکمیل مثلث شوم خود هستند که یک ضلع آن فشار آمریکایی و ضلع دوم این مثلث نارضایتی مردم بوده که شرایط موجود مردم را گله مند کند.

وی در ادامه گفت: دشمن در تلاش است تا ناکارآمدی را در کشور رواج دهد و علت این ناکارآمدی تکیه نکردن به توان داخلی است.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا  یادآور شد: مسئولان باید با  استفاده از توانمندی و ثروت های داخلی از فشار آمریکایی ها بیرون بیایند و مردم نیز باید خواسته هایشان را به صورت منطقی به مسئولان گوشزد کنند.

*هدف جنگ تحمیلی احیای اسلام ناب محمدی بود

در ادامه این همایش محمد اسلامی استاندار مازندران اظهار کرد: دفاع مقدس جنگ خاک و سرزمین نبود بلکه هدف این جنگ احیای اسلام ناب محمدی بود

وی با اشاره به اینکه اهداف و برنامه های استکبار در دوران های مختلف تغییر می کند، گفت: مسئولان و مردم در محیط آزمون مستمر به سر می برند باید هشیار بوده و به وظایف خود درست عمل کنیم.

*نا امیدی مردم حربه جدید آمریکا برای ریشه کن کردن انقلاب

اسلامی با بیان اینکه امروز آخرین نسخه عملیات دشمن ساقط کردن امید مردم و بی ارزش کردن پول ملی کشوراست،خاطرنشان کرد:آمریکایی ها به صراحت گفته اند که نمی توانند در جنگ نظامی و سایبری با اینکه قدرتمند هستند پیروز شوند و موثر واقع شوند بنابراین از راه ناماید کرن قدرت های انقلاب یعنی مردم وارد شده اند.

استاندار مازندران با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران گفت: ما باید کمک کنیم و همه هوشیار باشیم درجهت اینکه قوام اقتصادی و نقدینگی در کشور به وجود آید.


انتهای پیام