• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2586-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو مجلس خبرگان رهبری:

جهاد دانشگاهی با صنعتی کردن علم از واردات می کاهد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جهاد دانشگاهی با صنعتی کردن علم از واردات می کاهد.


آیت الله معلمی عضو خبرگان رهبری در گفت و گو با ایسنا مازندران  در مورد فعالیت های جهاد دانشگاهی اظهار کرد: پس از انقلاب سزاوار بود در همه دستگاه های دولتی یک هسته انقلابی تشکیل و یک حرکت انقلابی پدید بیاید، از جمله در مراکز علمی و دانشگاهی که واقعاً مورد اهتمام جدی امام راحل بود.

وی افزود: امام خمینی (ره)همیشه تاکیدش بر این بود که اگر دانشگاه ها و دستگاه قضایی ما  اصلاح شود،  مملکت اصلاح خواهد شد و براساس همین انگیزه تشکیلاتی  تحت عنوان جهاد دانشگاهی در دانشگاه ایجاد شد.

معلمی با بیان اینکه در گذشته دانش  ما وارداتی بوده  است،خاطرنشان کرد: یعنی خودمان اجازه نداشتیم که پژوهش، تحقیقات  و نوآوری داشته باشیم  و در همه مسائل،  پیش از انقلاب محدود بودیم؛ اما در این راستا برای جلوگیری از  خروج دانشجویان ممتاز و مغزهای مبتکر از کشور برای ایجاد زمینه رشد داخل کشور  و جهت گسترش و توسعه علم در داخل، جهاد دانشگاهی تاسیس شد.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه خدماتی اگرچه در بعضی مقاطع به کندی پیش رفت؛ اما در برخی مقاطع هم سرعت و شتاب بیشتری به خود گرفت و در این راستا سزاوار است که  فعال تر باشد تا  به هدف امام و انقلاب نزدیک ‌تر شود.

معلمی با تاکید بر این که جهاد دانشگاهی استان مازندران  می‌تواند در اقتصاد نقش به‌سزایی داشته باشد، گفت: این سازمان با صنعتی کردن علم همراه با تولید نوآوری ها  از واردات می کاهد که از این طریق بنیه اقتصادی کشور از درون تقویت می شود.


انتهای پیام