• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-2185-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد

اعتماد عمومی به شبکه های اجتماعی داخلی، نیازمند زمان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اعتماد عمومی به شبکه های اجتماعی داخلی با گذشت زمان حاصل می شود.


محمد جواد آذری جهرمی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان این که امیدواریم گذشت زمان باعث ایجاد اعتماد عمومی برای استفاده از شبکه های داخلی شود، اظهار کرد: دلایل عدم استقبال مردم از شبکه های داخلی به ظرفیت های فنی باز می گردد که با افزایش کارآیی می توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

وی با اشاره به این که شبکه های داخلی کمتر مورد استقبال قرار گرفته اند؛ گزاره درستی نیست، افزود: این شبکه ها بنا بر ظرفیت و توانی که داشته و رجوعی که مردم به آن ها کرده اند؛ رشد خوبی را به نوع خودشان داشتند اما اعتماد عمومی بیشتر با گذشت زمان حاصل می شود.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: اگر انتظار داشته باشیم یک پیام رسان داخلی در مرحله اول خود با پیام رسانی که سال های زیادی در حال فعالیت است؛ همان قابلیت ها را بدهد؛ این انتظار دقیقی از این شبکه های داخلی نیست.

  آذرمی جهرمی گفت: با گذشت زمان با اقداماتی که صورت می پذیرد، قوانینی که مصوب خواهد شد و اصلاح عملکردهایی که خواهدبود؛ می توان امیدوار به رشد اعتماد عمومی به سمت نرم افزارهای داخلی باشیم.

*ایجاد 90 درصد پوشش در مناطق کمتر برخوردار

وی با تاکید بر این که وظیفه ما در اجرای برنامه ششم توسعه ایجاد 90 درصد پوشش در مناطق کمتر برخورداراست، افزود: علاوه بر پوشش مناطق کم برخوردار، کامل کردن پوشش جاده ای نیز در دستور کار است، بر این اساس برنامه ریزی های صورت گرفته  و مناطق شهری نوروز امسال زیر پوشش نسل سوم و چهارم رفته اند، در مناطق روستایی نیز در حوزه های مختلف زمان بندی صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امیدواریم در مازندران طبق آن اهدافی که در برنامه ششم توسعه بوده بتوانیم تا پایان سال جاری به نتایج قابل قبولی رسیده و تا حدی بالایی از برنامه ها را حاصل کنیم؛ بخشی از منابع مالی را اپراتورها از هزینه خود و بخشی دیگر را حوزه خصوصی وزارت ارتباطات از محل توسعه مناطق کمتر برخوردار تامین می کند تا بتوانیم به نتایج خوبی دست یابیم.


انتهای پیام