• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران خبر داد

پوشش اینترنت پرسرعت(LTE) و تلفن همراه از طریق کشتی هوایی طنابی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از پوشش اینترنت پرسرعت( LTE ) و تلفن همراه از طریق کشتی هوایی طنابی در استان خبر داد.

یداله طهماسبی در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: همزمان با سفر مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته جاری، به همت کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران کشور و با همکاری اداره کل ICT استان، برای نخستین بار از کشتی طنابی هوایی جهت پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در زمان بحران رونمایی شود.

وی افزود: ارتباطات ستون فقرات مدیریت بحران است و بدون ارتباطات در زمان بحران جمع آوری و تحلیل اطلاعات ، مدیریت منابع و امداد رسانی دچار اختلال می شود و به همین دلیل بر آن شدیم تا همزمان با سفر مهندس جهرمی به استان  از این ابزار که وسیله ای برای حفظ ارتباطات در شرایط اضطرار است رونمایی کنیم.

مدیرکل فناوری و ارتباطات مازندران با اشاره به این که بالون مذکور مانعی برای آنتن دهی نداشته و این باعث می شود تا نسبت به آنتن های BTS زمینی تشعشع کمتری داشته باشد از این موضوع به عنوان یکی از مزیت های مهم این بالون هوایی یاد کرد.

  طهماسبی گفت:دارا بودن این تکنولوژی سبب شده ایران اسلامی به همت جوانان و مهندسان ایرانی جز کشورهای برتر در این زمینه در سطح جهان مطرح باشد.


انتهای پیام