• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران خبر داد

مازندران در انتظار روزهای جهنمی

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران گفت:دمای هوای استان در روزهای آینده با افزایش نسبی همراه است.

احمد اسدی در گفت و گو با ایسنا مازندران در مورد شرایط جوی طی روزهای آینده اظهار کرد: طی چند روز آینده افزایش دما  در سطح استان مازندران  را شاهد هستیم.

وی گفت: وضعیت هوای امروز استان صاف تا قسمت ابری و بیشینه دما در شهرهای غربی استان تا ۳۲ درجه و در شهرهای مرکزی و شرقی تا ۳۴ درجه است و تا روز گذشته شهرهای قائمشهر،ساری، گلوگاه و دشت ناز با 33 درجه گرم ترین و بلده با ۱۲ درجه سانتیگراد خنک ترین شهر استان بودند.

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران خاطرنشان کرد: همچنین برای روز پنجشنبه و جمعه وضعیت هوای استان صاف تا قستمی ابری  است، این افزایش دما تا شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

 اسدی  با اشاره به این که  وضعیت هوا از شنبه تا دوشنبه هفته آینده صاف تا قسمتی ابری خواهد بود تصریح کرد: در این مدت بیشینه دما در شهرهای غربی استان تا ۳۴ درجه و در شهرهای مرکزی و شرقی تا ۳۵ و ۳۸ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

وی در توصیه به گلخانه داران، دامداران و مرغداران  تأکید کرد: با توجه به افزایش نسبی دما طی چند روز آینده اقدام به تهویه مناسب مرغداری ها و دامداری ها  صورت گیرد  و گلخانه داران نیز نسبت به کنترل دما و رطوبت گلخانه ها  اقدامات لازم را درردستور کار قرار داده  و از آمادگی کامل برخوردار باشند.

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران در مورد شرایط جوی دریا نیز خاطر نشان کرد : وضعیت  دریا امروز و فردا با موج های کوتاه همراه  است،  ضروری است مسافرین در طرح دریا  و مناطق مشخص شده شنا و از اقدام به شنا در مناطق ممنوعه شنا پرهیز کنند.


انتهای پیام