• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-687-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون کانون قرآن و عترت مازندران مطرح کرد

ثبت نام هزار و ۳۰۰ فعال قرآنی مازندران در سامانه بیمه

    معاون قرآن و عترت مازندران گفت: هزار و ۳۰۰ نفر از فعالان قرآنی در سامانه  بیمه ثبت نام کرده اند که از این تعداد پرونده ۷۳۰ نفر تکمیل شده است.

 

به گزارش ایسنا مازندران،محمد فوقی در همایش توانمندسازی مدیران موسسات قرآنی استان که در دفتر آیت الله توکل نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بابل برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای تصدی‌گری نقش تولی گری را بر عهده می‌گیرد و ما تاکنون اجرای برخی برنامه‌ها را به موسسات واگذار کردیم و از این پس رویکردمان در این جهت خواهد بود.

وی افزود: اکنون به لحاظ مشکلات اقتصادی دولت، امکان کمک موثر به موسسات نیست و باید به توانمندسازی موسسات را جدی بگیریم.

معاون  کانون قرآن و عترت مازندران با اشاره به ادغام اتحادیه‌های ارشاد و تبلیغات، تصریح کرد: یکی از سوالات موسسات این است که می‌خواهند معیارها و و ضوابط جذب اعتبار را از ارشاد بدانند که آیین نامه آن به همه موسسات ارسال می شود.

وی شرکت در آزمون حفظ و مفاهیم قرآنی را یکی از مهم ترین معیار جذب اعتبار برای موسسات دانست و افزود: ۲۳ رشته قرآنی به موسسات اعلام کردیم  و اگر هر موسسه‌ای در این آزمون‌ها شرکت کرده و قرآن آموزان آن بتوانند نمره قبولی بیاورند به آن موسسه کمک خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآنی از استان مازندران شرکت کردند.

فوقی با اشاره به این که تمامی موسسات قرآنی از پرداخت هزینه برق، آب و گاز معاف هستند، تصریح کرد: این معافیت مشروط به مالکیت نیست و مستاجران را نیز شامل می شود.

وی درباره بیمه فعالان قرآنی افزود: هزار و ۳۰۰ نفر از فعالان قرآنی در سامانه ثبت شده است که از این تعداد پرونده ۷۳۰ نفر تکمیل شده اما بیمه تکمیلی فعالان قرآنی بر عهده اتحادیه قرآنی است.

این مسئول قرآنی با بیان اینکه مقرر شد تا تابلو های شهرداری در اختیار موسسات قرآنی فعال  قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن و شهرسازی نیز حمایت هایی با احراز برخی شرایط از موسسات قرآنی دارد.

وی افزود: موضوع اعطای نشان دولتی هر سال در بخش‌های مختلف اعلام می‌شود که هم جنبه مالی دارد هم معنوی و تا به حال به ۱۴ فعال قرآنی مازندران این نشان دولتی اعطا شده است.

فوقی با اشاره به این که قاریان و حافظان برای رفتن به دانشگاه آزاد از حمایت ویژه برخوردارند و شهریه ثابت دانشگاه آنها صد در صد از سوی دولت پرداخت می شود و از سهمیه متغیر نیز ۲۰ درصد را دانشجو می دهد تصریح کرد:اگر موسسات قرآنی اظهار نامه مالیاتی خود را در سامانه ثبت کنند از پرداخت مالیات معاف در غیر این صورت باید مالیات را پرداخت کنند.


انتهای پیام