• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-12114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک كارآفرين عرصه گل و گياه از مهم ترین چالش های گلخانه داران مازندران گفت؛

سنگ‌اندازی بانک‌ها در اعطای تسهیلات به گلخانه‌داران مازندرانی

كارآفرين عرصه گل و گياه گفت: سنگ اندازی بانک ها با درنظرگرفتن ضمانت نامه هاي سنگين از مهم ترين نگرانی های گلخانه داران مازندرانی است.

به گزارش ايسنا مازندران،گل و گياه از جمله توليدات نيازمند تلاش و سعي فراوان و در كنار آن علاقه است و اگر پشتكار و علاقه توليدكننده نباشد موفقيتي حاصل نمي شود.

فاطمه تميمي از جمله بانواني است كه ثابت كرده،با توليد بهترين گل ها مي توان در رقابت با بزرگترين توليدكنندگان حرف هاي زيادي براي گفتن داشت.

اين توليدكننده گل و گياه متولد 1348 و داراي ليسانس مديريت بازرگاني بوده و در حال حاضر دانشجوي كارشناسي گياهان زينتي در مركز آموزش كشاورزي سلمان شهر است.

تميمي در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد: از سال 89 وارد كار نمايشگاهي گل و گياه شده و به مرور در سال 93 و 94 با شركت بين المللي "فدک گل ليان" که توليدكننده و صادركننده گياهان كاكتوس و ساكولنت است، آشنا شدم.

وی افزود: در ابتدا به عنوان توليدكننده با اين شركت همكاری مي كردم، اما در حال حاضر به عنوان كارشناس و نماينده فروش شركت در غرب مازندران فعاليت دارم.

اين كارآفرين حوزه گل و گیاه خاطرنشان کرد: پس از مدتی شركت تعاوني "راستين گل شميم شمال " در شهر كلارآباد را با هدف ايجاد اشتغال جوانان تحصيل كرده، راه اندازي و به ثبت رساندم ؛ خوشبختانه در اين مدت كوتاه توانستيم تعداد گلخانه هاي تحت پوشش را افزايش دهيم.

تميمي تصريح كرد:با راه اندازی شرکت خصوصی گل و گیاه در کلارآباد طی دو ماه توانستيم حدود هفت گلخانه را تحت پوشش قرار دهيم.

وي درخصوص وضعيت گلخانه ها با اشاره به اين كه برخي گلخانه ها سنتي و برخي مكانيزه هستندبيان كرد:حدود 200 نفر به صورت رسمي و غير رسمي با شركت فدک گل ليان همکاری می کنند، با توجه به ظرفیت شرکت پیش بینی می شود تا هزارنفر نیز در این جا بتوانند مشغول به کار شوند.

تميمي با تاكيد بر كيفيت توليد گل و گياه گفت: ظرف مدت چهار سال گیاهانی با کیفیت جهانی ارائه کرده و توانستیم این تولیدات را صادر کنیم.

وي اظهار كرد: شركت فدک گل ليان در نمایشگاه های بین المللی با توجه به كيفيت بالاي تولیدات توانست رتبه اول را حتي در كشور هلند كه مهد گل و گياه بوده كسب كند.

اين كارآفرين در حوزه گل و گياه با اشاره به حضور در همه  نمايشگاه هاي داخلي و كسب رتبه برتر در نمايشگاه داخلي ابراز كرد: كاكتوس و ساكولنت از جمله گونه هايي بوده که با کیفیت جهانی توليد مي كنيم و مورد استقبال بازار فروش قرار می گیرد.

تميمي با بيان اينكه همه هدف ما اين است كه ايران در آينده نزديک به قطب توليد اين گياه و به عنوان برترين صادركننده در خاورميانه معرفي شود افزود: شركت مامشكل بازار ندارد زيرا در نمايشگاه هايي كه شركت مي كنيم سعي بر آن است با  ارائه بهترین کار،قراردادهای خوبی بسته شود تا از این طریق گلخانه ها توسعه یافته و برای تعداد بیشتری از افراد بیکار اشتغال ایجاد شود.

وي در ادامه به برخي موانع و مشكلات توليدكنندگان  گل و گیاه اشاره كرد و گفت: بيشترين مانع نحوه پرداخت تسهيلات از سوي بانک ها و قوانين دست و پاگير آن است كه با توجه به شعارهايي كه مي دهند در عمل اين طور نبوده و نفعي براي توليد كننده ندارد.

تميمي تاكيد كرد: سنگ اندازي بانک ها با درنظرگرفتن ضمانت نامه هاي سنگين  يكي از مهم ترين نگراني هاي جوانان تحصيل كرده اين رشته جهت اشتغال است.

 


انتهای پیام