• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد

رشد 10درصدی مصرف برق در مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از رشد  10درصدی مصرف برق در این استان خبر داد.


به گزارش ایسنا مازندران،قاسم شهابی در نشستی با اصحاب رسانه در باشگاه برق ساری بابیان این که تعداد مشترکان برق در استان مازندران  بیش از یک‌ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک است اظهار کرد : در استان دو شرکت توزیع برق در مرکز و غرب استان فعالیت دارد و در سال گذشته در اول شهریورماه مصرف برق استان برای اولین بار در تاریخ به هزار و ۹۰۰ مگاوات رسید.

وی افزود: حدود ۲۸ هزار کیلومتر خط برق، ۳۳ هزار دستگاه ترانس برق، بیش از ۹۵۵ هزار پایه برق، ۲۷۶ هزار فقره چراغ روشنایی معابر در استان وجود دارد و مصرف برق استان دائم در حال صعود است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با توجه به رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در استان یادآور شد: مصرف برق استان نسبت به سایر مناطق کشور رشد ۲.۵ برابری داشته و  پیش بینی  می شود مصرف برق در تابستان جاری به دو هزار مگاوات برسد درحالی‌که پایه مصرف در دیگر ماه‌ها ۸۰۰ مگاوات است.

شهابی افزود: میزان تلفات برق استان در سال ۹۰ حدود ۱۹.۵ درصد بود که بخشی از تلفات ناشی مسائل فنی و بخشی ناشی از برق‌های غیرمجاز بوده است.

وی در مورد میزان بدهی شرکت گفت: در ابتدای سال ۹۶ حدود  ۶۸ میلیارد تومان از مردم طلبکار بودیم و این میزان در پایان سال گذشته به ۸۷ میلیارد تومان رسید که رشد ۲۹ درصدی داشته است.


انتهای پیام