• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2685-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد:

انسجام ملی و توصیه به وحدت کلمه؛ تنها راهکار پس از خروج آمریکا از برجام

نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای که امروز ما در آن قرار داریم یک انسجام ملی می خواهد؛ همه قوای سه گانه به دستور مقام معظم رهبری به وحدت که توصیه امام بوده، توجه کنند؛ از کارهایی که بوی تفرقه می دهد، خارج شده و به سوی کارهایی بروند که  بوی وحدت و همدلی می دهد.

علی اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام وصل به مثلثی بوده که آمریکا در یک ضلع آن، عربستان و صهیونیست در ضلع دیگر واقع است؛ کنار هم اجماع کرده و تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران را در دو بعد داخل کشور و خارج از کشور در تنگنا قرار دهند.

وی افزود: ترامپ نیز به عنوان ابزاری در خدمت این سه ضلع مثلث برجام  را که یک اقدام جهانی و قراردادی بین المللی و ثبت شده بود باطل کرد.

نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای بیان کرد: از روزی که برجام به تصویب رسید؛ آمریکا هیچ گونه همکاری نکرده بودو  همان تحریم ها و مشکلات در بخش نفت و کالاهای سرمایه ای از سوی این کشور  به ما اعمال می شد.

وی تصریح کرد: خروج آمریکا مشکلی به وجود نمی آورد اما اگر اروپایی ها که مشارکت خوبی را در تصویب برجام با ما داشتند در برجام بمانند و تضمین کامل از آن ها بگیریم، تا زمانی که آن ها محکم روی مواضع خود بایستند می توان برجام را ادامه داد.

اسماعیلی گفت: فضای که امروز ما در آن قرار داریم یک انسجام ملی می خواهد؛ همه قوای سه گانه به دستور مقام معظم رهبری به وحدت که توصیه امام بوده، توجه کنند؛ از کارهایی که بوی تفرقه می دهد، خارج شده و به سوی کارهایی بروند که  بوی وحدت و همدلی می دهد.

نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تنها راه ما انسجام ملی و توصیه به وحدت کلمه است و این راه عملی خواهد بود به شرط این که این اراده را در بالای حکومت قوای سه گانه، رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه، رئیس مجلس و تمام نمایندگان که در مجلس شورای اسلامی حضور داشته، ببینیم.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود افزود: حمایت از کالای ایرانی را که دستور رهبری است باید اولویت قرار دهیم تا می توانیم از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم چون امروز یکی از بحران هایی که با آن درگیر هستیم ارز بوده و تاثیر خود را بر کالاهای سرمایه ای مانند بخش مسکن بیشتر خواهد گذاشت.

وی گفت: با این که دولت نرخ 4 هزار 200 تومانی برای ارز در نظر گرفته و برای کالاهای اساسی مردم هر مقدار ارز بخواهند، می دهد اما  آثار روانی ارز و گرانی کالاهایی که امروز در بازار مردم با آن ها سر و کار دارند بسیار مخرب است.

اسماعیلی بیان کرد: کالای ایرانی باید مورد حمایت قرار گرفته و هر ایرانی تلاش کند تا کالای کشور خود را خریداری کند؛ در این صورت خرید ارز کمتر و وابستگی ما به کشور های خارجی کم خواهد شد و از طرفی دیگر بنگاه های اقتصادی تقویت شده و با حمایت و تقویت این بنگاه ها اشتغال را نیز خواهیم داشت؛این ها مثل یک چرخه حمایتی کنار هم کار می کنند.

گفت و گو از بهناز مقدس خبرنگار ایسنا مازندران


انتهای پیام