• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده دریابانی امیرآباد معارفه شد/ مرزبانان حافظ امنیت کشور

فرمانده دریابانی استان مازندران گفت: مرزبانان ایران با از خودگذشتگی در برابر دشمنان از مرزهای خاکی و آبی کشور حفاظت و صیانت می کنند و همه تلاش های آن ها در جهت این است تا کشور از حیث امنیت دچار چالش و آسیب نشود.

به گزارش ایسنا مازندران، سید تقی حسینی امروز یکشنبه 23 اردیبهشت در مراسم تکریم و معارفه فرماندهی پایگاه دریابانی امیرآباد در سالن اجتماعات کشتی سازی صدرای بهشهر، اظهار کرد: در عصر حاضر که کشورهای ابرقدرت دنیا برای دشمنی علیه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر متحد شدند؛ رهبری ولی فقیه و تبیین موضوع برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: امروز استکبار جهانی هجمه شدیدی را در فضای امنیت اقتصادی و فرهنگی به ایران وارد می کند اما اگر همه مردم و مسئولان برای تحقق افقی که مقام معظم رهبری می بینند اهتمام ورزند قطعا ایران دچار آسیب نمی شود.

فرمانده دریابانی استان مازندران خاطرنشان کرد: هر زمان که دشمن به روی ایران می خندد باید بدانیم که یک جای کار ما ایراد دارد و هر زمان که از ایران عصبانی است قطعا در مسیر درستی حرکت می کنیم و امروز با وجود همه هجمه هایی که بر ایران وارد می شود خوشبختانه در مسیر درستی قرار داریم.

حسینی با بیان اینکه تعاریف زیادی از امنیت در فرهنگ ها و مکاتب مختلف وجود دارد اما کسی نتوانست تعریف جامع و کاملی از امنیت ارائه کند چراکه امنیت ابعاد مختلفی دارد و در یک مقوله گنجانده نمی شود، گفت: در 40 سال عمر انقلاب اسلامی کشورهای استعمارگر جهان تهدیداتی در حوزه مرزی، داخلی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بر ایران وارد کردند تا امنیت کشور ما را به خطر بیندازند.

وی اظهار کرد: مرزبانان ایران با از خودگذشتگی در برابر دشمنان از مرزهای خاکی و آبی کشور حفاظت و صیانت می کنند و همه تلاش های آن ها در جهت این است تا کشور از حیث امنیت دچار چالش و آسیب نشود و به دلیل تلاش های سربازان گمنام امام زمان، سپاه و نیروی انتظامی است که در یک کشور امن در منطقه ناامن به سر می بریم.

فرمانده دریابانی استان مازندران خاطرنشان کرد: بسیاری افراد در ایران ناامنی را ندیدند و درک نکردند و گاهی اختلالات جزئی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی را برجسته می کنند و می گویند که در ایران امنیت نداریم و به مشکلات دامن می زنند گرچه نارسایی هایی در کشور وجود دارد اما با توجه به تهدیدهایی که متوجه جمهوری اسلامی ایران است در وضعیت قابل قبولی از لحاظ امنیت قرار داریم.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه نگرانی هایی که در مرزهای دیگر کشور وجود دارد در مازندران نیست اما حدود یک چهارم پرسنل مرزبانی مازندران هر ساله باید بخشی از نیروی استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان را تامین کنند.

به گزارش ایسنا، سید حسین عبدی فرمانده پایگاه دریابانی امیرآباد پس از 30 سال خدمت به درجه بازنشستگی نائل و از وی تکریم شد و همچنین هادی بخشوده به عنوان فرمانده جدید پایگاه دریابانی امیرآباد معرفی شد.انتهای پیام