• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2385-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خبر داد

اجرای طرح سیماک در مازندران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از اجرای طرح سیماک در مازندران خبر داد.


به گزارش ایسنا مازندران،احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری غرب مازندران که در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن برگزار شد در حضور فرمانداران و روسای ادارات سه شهرستان تنکابن، عباس آباد و رامسر از اجرای طرح سیماک خبر داد و گفت: اجرای این طرح به زودی از طرف استاندار ابلاغ می شود.

وی افزود: با عملیاتی شدن پروژه سیماک استعلام های اداری و کسب مجوز تسهیل شده و تا حدود زیادی مانع فساد اداری خواهد شد و هدف از اجرای این طرح دست یافتن به سلامت اداری عنوان شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران برخی موانع اداری و بروکراسی زائد را مانع پیشبرد امور دانست و با اشاره به فسادهای صورت گرفته گفت : به نظر می‌آید نتوانستیم الگوی مناسبی برای بخش‌های گوناگون جامعه باشیم .

حسین زادگان با تاکید براین که اگر مدیران فقط  پنج درصد رضایت مردمی را در حوزه خود فراهم کرده و درست اعمال رفتار کنند مشکلی نخواهیم داشت افزود: مردم ما ملتی قانع بوده و مظلوم ترین مردم دنیا هستند و باید قبول داشته باشیم که با آن ها خوب رفتار نکرده و برخورد مناسبی نداشته ایم و باید طرح هایی نظیر تکریم ارباب رجوع را به فعلیت برسانیم.

وی در خطاب به جناح ها و احزاب سیاسی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان و احزاب گوناگون باید در کنار هم مشکلات جامعه را حل کنند، ایجاد اختلاف در بین جناح ها باعث ناملایمتی در مردم شده و حق نداریم وضعیت مردم و حال و روز آنان را بدتر کنیم.

حسین زادگان با اشاره به تعدد رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی متنوع و فراوان در عصر حاضر خاطرنشان کرد:   بسیاری از این رسانه با تبلیغات گوناگون اذهان جوانان را منحرف کرده و نباید اجازه دهیم اختلافات درونی و بین احزاب باعث سواستفاده افراد سودجو شده تا وحدت کلی حاکم بر جامعه مختل شود.

وی با اشاره به این که مشکل فقط سیاسی نبوده و با مشکلات اجتماعی و اقتصادی درگیر هستیم، ادامه داد: انباشت قانون در برخی حوزه ها نه تنها کاربردی و پیش برنده نبود بلکه باعث شده بسیاری از امور معوق شده و آسیب به حوزه های فوق وارد آید.

معاون سیاسی وامنیتی استانداری مازندران با تاکید بر این که ایجاد نشاط اجتماعی اولویت ما است ، یادآور شد: ایجاد نشاط اجتماعی فقط موسیقی نیست بلکه تحرک اجتماعی و دوری از افسردگی بوده که موجبات پویایی جامعه را فراهم آورده و رضایت جامعه و مردم مد نظر است.

وی همچنین به نقش اجرایی دهیاران و شوراها در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: محور نخست توسعه در غرب مازندران گردشگری است اما زیرساخت‌های لازم جواب این میزان تقاضای گردشگر را نمی‌دهد و نیاز به حضور و فعالیت مضاعف از سوی نهادهای شورایی و دهیاران لازم و ضروری است.

حسین زادگان با بیان این که برگزاری جشنواره‌ها در غرب مازندران می‌تواند گردشگری را تقویت  کند، افزود: در بهره‌گیری از ظرفیت‌های خدادادی باید مدیران در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تلاش کرده و جشنواره های استان برند سازی شوند.

وی در ادامه مردم مازندران را تولید کننده موفق و فروشنده ای غیرحرفه ای خواند و تصریح کرد: چنان چه صنایع وابسته و تبدیلی در استان به کار گرفته شوند هرگز محصولات ما به قیمت نازل به فروش نرسیده و کشاورزان با رونق کشاورزی مواجه می شوند.

حسین زادگان در پایان درباره تفویض اختیار مدیران شهرستانی گفت: استاندار مازندران نظر مثبت برای برون‌سپاری و تفویض اختیار داشته ولی در بعضی موارد نظارت استان ضروری به نظر می رسد.


انتهای پیام