• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-12414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران خبر داد

بهره برداری از 14 پروژه درمانی مازندران در هفته سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران از بهره برداری از 14 پروژه درمانی در هفته سلامت خبر داد.


به گزارش ایسنا مازندران،عباس موسوی در نشستی که به مناسبت هفته سلامت  برگزار شد اظهار کرد: این هفته با شعار "پوشش سلامت همگانی برای همه در همه جا"  تعیین شده است.

وی برگزاری نمایشگاه ها ی حوزه سلامت، پیاده روی دانشجویی و محبط زیست، برگزاری مسابقه نقاشی و تئاتر خیابانی را  از جمله برنامه های این هفته بر شمرد و افزود: 14پروزه های درمانی در هفته سلامت با اعتبار ی بالغ بر هفت میلیارد تومان در هفته سلامت موردبهره برداری قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران با تاکید بر اینکه با کنترل هزینه های خدماتی و درمانی،کاهش هزینه های درمان باید اتفاق بیافتد خاطر نشان کرد: در بحث بهداشتی درمانی و حوزه های دانشگاهی ردیف بودجه ای از سوی وزارتخانه در نظر گرفته شده و دو ردیف بودجه  نیز مربوط به دو پژوهشکده بوده که در سال ۹۷ انجام می شود.

موسوی در بحث حمایت از کالای ایرانی گفت: حمایت از کالای ایرانی در حوزه علوم پزشکی می تواتد در راستای خدمت رسانی و تولید دارو باشد.

وی تصریح کرد: با خرید دارو و یا خروج بیمار از کشور، ارز از کشور خارج می شد و در این راستا کیفیت کالا باید بالا رود تا رضایت مصرف کننده جلب شود بعلاوهدر بحث دارویی نیز کارخانجات داروسازی در کشور داریم و قسمت عمده داروها در کشور تولید می شود اما در بحث تجهیزات پزشکی کمی نیازمند تلاش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: حوزه سلامت بسیار حساس است و تا جایی که استاندارهای حوزه سلامت اجازه دهد از کالاهای ایرانی استفاده می کنیم.

موسوی به اقدامات علوم پزشکی در نوروز 97 اشاره کرد و افزود: تعداد نظارت بر امکان عمومی تهیه و توزیع ۱۸هزار و ۱۹۰  مورد و تعداد ارسال متخلفین بهداشتی به مراجع قانونی  15مورد و فوریت های پزشکی نزدیک به هشت هزار و ۵۹۲ مورد بود.

وی به بهینه سازی و افزایش کیفیت اورژانس ۱۱۵اشاره کرد و افزود: در استان مازندران ۳۶پایگاه شهری، ۵۲ پایگاه جاده ای و ۱ اورژانس هوایی وجود دارد و میانگین رسیدن آمبولانس در مناطق شهری حدود هفت دقیقه و جاده ۱۲ دقیقه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآورشد: باید فرهنگ سازی در حوزه امنیت غذایی انجام شود و هموطنان قبل از مصرف مواد غذایی به سیب سلامت، بسته بندی مناسب وغیره توجه کنند.

موسوی بابیان اینکه در تعطیلات نوروزی در بخش سرپایی ۳۳۰ هزار ویزیت انجام شده است، ادامه داد:  در ایام نوروز ۱۵ هزار و ۸۳۲ نفر بستری و سه هزار و ۴۴۹ جراحی انجام شده است.


انتهای پیام