• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-3785-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار شهرستان نور تاكيد كرد

طرح خروج دام از جنگل نبض دامپروری را دچار اختلال کرد

فرماندار نور گفت: بعد از خروج دام از جنگل، سیستم طبیعی دچار اختلال شد که تا به امروز به یک نبض منظم تبدیل نشده است  یعنی این گونه نیست كه بعد از خروج دام از جنگل، دامدار هم این حس را پیدا کرده باشد که به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش ايسنا مازندران، علي شادمان در همایش دامداران شهرستان نور كه در مسجد روستای گنج یاب علیا برگزار شد با اشاره به استقبال خب دامداران  اظهار كرد: اين همايش فرصت بسیار ارزشمندی در جهت  توسعه منطقه و بيان دغدغه و مشکلات دامداران است.

وی با اشاره به وسعت شهرستان نور گفت: اين شهرستان از نظر وسعت جزسومین شهرستان در استان است که بیشترین استعداد و توانمندی آن در حیطه دامداری است.

شادمان خاطرنشان کرد:  شهرستان نور رتبه دوم بخش تولید گوشت در مازندران را به خود اختصاص داده است بنابراين باید امکانات ما هم متناسب با رتبه دوم باشد.

فرماندار نور در مورد طرح خروج دام از جنگل تصريح کرد: بعد از خروج دام از جنگل، سیستم طبیعی دچار اختلال شد که تا به امروز به یک نبض منظم تبدیل نشده است  یعنی این گونه نیست كه بعد از خروج دام از جنگل، دامدار هم این حس را پیدا کرده باشد که به فعالیت خود ادامه دهد.

شادمان با تاكيد بر اينكه دام ها در فصل گرما باید به مناطق کوهستانی بروند بيان كرد:تامین گوشت قرمز و شیر در عرصه بهداشت و تغذیه جایگاه اساسی برای انسان دارد پس باید یک روش خوب را دنبال کرد و در این روش در استان مازندران، نور نسبت به شهرستان های دیگر متفاوت است.


انتهای پیام