• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر خبر داد

کاهش هزار نفری جمعیت معتکفان بهشهر در ایام اعتکاف

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر گفت: هزار و 400 نفر در مراسم اعتکاف سال جاری شهرستان بهشهر شرکت کردند در حالی که در سال گذشته دو هزار و 400 معتکف شرکت کرده بودند.

حجت الاسلام سید محمد بابایی در گفت و گو با ایسنا مازندارن، اظهار کرد: در ماه رجب سال جاری مراسم معنوی اعتکاف طی سه روز در 10 مسجد شهرستان بهشهر در حوزه شهری و روستایی با حضور هزار و 400 نفر از معتکفان برگزار شد که از این جمعیت حدود 60 درصد بانوان و 40 درصد را آقایان بودند.

وی با بیان اینکه به دلیل همزمان شدن ایام اعتکاف با تعطیلات پایانی نوروزی و مسافرت رفتن برخی خانواده ها جمعیت معتکفان شهرستان بهشهر در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، یادآور شد: در مراسم اعتکاف سال گذشته در این شهرستان حدود دو هزار و 400 معتکف شرکت کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر خاطرنشان کرد: اعتکاف یک امر فردی و شخصی است اما برنامه هایی مانند محفل انس با قرآن، روایت گری از دوران دفاع مقدس، سخنرانی های دینی و مذهبی، حلقه های معرفتی و نماز جماعت در مراسم اعتکاف برگزار می شود.

بابایی گفت: ماه رجب فرصتی مناسب برای خلوت با خالق هستی و جدا شدن از مسائل دنیوی و زندگی مادی است تا درباره زندگی و گرفتن نیروی معنوی برای ادامه مسیر زندگی تفکر و تامل کنیم.

وی تصریح کرد: ایام اعتکاف فرصت طلایی برای خودسازی است که بنده با ارباب واقعی عالم هستی خلوت می کند و نیازها، مشکلات، گناهان و همه خواسته های خود را به در خانه کسی می برد که غنی مطلق و بخشنده واقعی و تامین کننده اصلی عالم است.


انتهای پیام