• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کشف بیش از 11 هزار عدد مواد محترقه در مازندران

بیش از 11هزار عدد مواد محترقه در آستانه چهارشنبه سوری در مازندران کشف شد.


به گزارش ایسنا مازندران؛ نعمت الله آزادی فرمانده انتظامي شهرستان آمل از کشف هفت هزار و 500 عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان خبر داد و گفت: به منظور پيشگيري از وقوع حوادث ناشی از مراسم چهارشنبه آخر سال طرح برخورد با عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه در شهرستان آمل به اجرا در آمد.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران کلانتری 15 پلور این فرماندهی با اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی دو نفر عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه و آتش زا در این شهرستان شدند .

آزادی خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی ماموران در عملیاتی متهمان را دستگیر و در بازرسی از خودروی آنان هفت هزار 500 عدد انواع مواد محترقه کشف کردند .

فرمانده انتظامی آمل، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به دلیل سلب آسایش شهروندان و اخلال در نظم و امنیت عمومی به مرجع قضائی معرفی شدند.

*کشف بیش از دو هزار عدد مواد محترقه در بابلسر

عبدالله رضوانی فرمانده انتظامي شهرستان بابلسر نیز از کشف بیش از دو هزار عدد انواع مواد محترقه و نیم کیلو مواد اولیه ساخت مواد منفجره در اين شهرستان خبر داد.

وی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی پس از برسی های همه جانبه و تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه و آتش زا در این شهرستان شدند.

رضوانی خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی ماموران در عملیاتی متهم را در یکی از واحدهای صنفی دستگیر و در بازرسی از آن تعداد دو هزار و 170 عدد انواع مواد محترقه و نیم کیلو مواد اولیه ساخت مواد منفجره کشف کردند .


*دستگیری عامل تهیه وتوزیع مواد محترقه در نوشهر

شعبان مهری فرمانده انتظامي شهرستان نوشهر نیز از کشف هزار و 800 عدد مواد محترقه قاچاق و غیرمجاز در اين شهرستان خبر داد.

وی گفت: پس از انجام اقدامات اطلاعاتي ماموران با هماهنگي مرجع قضائي در يک عمليات غافلگيرانه متهم را دستگير و در بررسي ازمغازه خواربار فروشی وی هزار و 800 عدد انواع مواد محترقه و قاچاق کشف کردند.

مهری با استناد به قانون مجازات اسلامی مبنی بر این که هرگونه خرید و فروش ،حمل و نگهداری و قاچاق مواد منفجره و محترقه جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می گردد،هشدار داد:  شهروندان براي پيشگيري از حوادث تلخ چهارشنبه آخرسال، نظارت بر رفتار فرزندان خود را جدي بگيرند و هرگونه اطلاعاتي در اين زمينه را با به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.


انتهای پیام