• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-4885-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده نيروی دريايی راهبردی ارتش:

عرصه دریا نیازمند اقدامات تاكتيكی و كاركردهای كلان است

فرمانده نيروی دريايی راهبردی ارتش گفت: عرصه دریا نیازمند اقدامات تاكتيكی و كاركردهای كلان است.

به گزارش ایسنامازندران،حسين خانزادي در آيين تكريم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر كه با حضور مسئولان لشكري و كشوري برگزار شد با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر استفاده از همه ظرفيت هاي نيروهاي مسلح اظهار كرد: رهبری تاكيد بر استفاده از همه ظرفيت هاي ملي براي ايجاد يك شتاب مضاعف به سمت افق هاي روشن دارند و همه تلاش نيروي دريايي نيز در اين راستا است.

وي با اشاره به وضعيت مناسب دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر در آموزش نيروهاي كارآمد گفت: امروز ما در يكي از كانون هاي بسيار مهم نيروي دريايي هستيم كه بخش قابل توجهي از سرمايه هاي انساني آن قرار است اقداماتي را در عرصه عمل به منصه ظهور برسانند .

فرمانده نيروي دريايي راهبردي ارتش با بيان اين كه اين مركز بخشي از سرمايه نيروي انساني را هم تربيت مي كند و هم آموزش مي دهد تصريح كرد:امروز سرمايه انساني ارزشمند در يكي از مناطق خوش آب و هواي كشور مشغول آموزش هستند اما در شرايطي كه قرار است بعدها بعد از آموزش قرار گيرند محيطي پيچيده به لحاظ فناوري است.

خانزادي تاكيد كرد: مجموعه اقيانوس هند كه مرزهاي گسترده اي با ما دارد بازيگراني از نقاط مختلف دنيا و مجموعه اي از نيروي دريايي دنيا در آنجا حضور دارند و اين حضورها يك سري تكاليف را بر ما واجب مي كند.

 و ی افزود: به واسطه اين حضور است كه محيط به لحاظ امنيتي به يك محيط پيچيده تبديل شده است و از سويي نقطه تقابل و تعامل سياست هاي كلان دنيا و منطقه اي است.

خانزادی گفت: استكبار جهاني طي سال هاي اخير همه تلاشش را به كار برد تا هيچ تعامل و ائتلافي در عرصه دريا شكل نگيرد و از سويي اين محيط جايي است كه نیازمند اقدامات تاكتيكي و كاركردهاي كلان است.

فرمانده نيروي دريايي راهبردي ارتش اضافه كرد: امروز در خليج عدن بيش از 30 كشور با شناورهاي جنگي كوچك و بزرگ حضور دارند تا به نوعي خطوط مواصلاتي را باز نگه دارند اما بازهم با وجود اين 30 كشور و ناوهاي جنگي، دزدان دريايي همچنان كار خود را انجام مي دهند و اين موضوع معنا دار است.

وی تصریح کرد: وجود دزدان دریایی نشانه وجود روندي بوده كه به دنبال ناپايدار كردن كنترل شده موضوعات امنيتي در منطقه است.

خانزادي در ادامه با اشاره به اهميت نيروي دريايي و نقش مهم دانشگاه علوم دريايي ابراز كرد: اين محيط به لحاظ علمي، راهبرد سياسي، نظامي بسيار حائز اهميت است.

وي گفت: دانشجويان اينجا بايد به نوعي آموزش ببينند كه به لحاظ دانش، مهارت آموزشي، ايمان، بصيرت،جغرافياي سياسي ،شجاعت  تبحر داشته باشند.

به گزارش ايسنا،دراين آيين ناخدا يكم ستاد كريم مصدري به عنوان فرمانده جديد دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر معرفي شد و از زحمات چهارساله اميردريادار خرداد حكيمي قرداني شد.

ناخدا يكم مصدري پيش از اين رئيس گروه تخصص هاي دريايي فرماندهي ستاد را به عهده داشته است.


انتهای پیام