• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

استقرار 16 ایستگاه سلامت نوروزی در جاده های مازندران

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از استقرار 16 ایستگاه سلامت نوروزی در جاده های استان خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران،حامد روحانی زاده در  نشست خبری با خبرنگاران  به مناسبت  تشریح طرح سلامت نوروزی اظهار کزد: مراکز بهداشتی و درمانی خدمات رسان ایام تعطیلات نوروز توسط رسانه ها به مردم اطلاع رسانی شود ضمن این که آدرس مراکز بهداشتی و درمانی هم لازم است از طریق بیلبوردهای شهری به اطلاع شهروندان و مسافران برسد.

وی در مورد چهارشنبه آخر سال گفت: مراسم چهارشنبه سوری به سمت حوادث محوری رفته است.

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآورشد: طبق آمار اورژانس ۱۱۵ بخش زیادی از مصدومان چهارشنبه سوری آقایان بوده و  بین ۱۰تا ۲۰ سال هستند؛در سال ۹۴ تعداد ۶۱نفر مصدوم و در سال ۹۵، این آمار به 97 نفر  رسیده است.

روحانی زاده خاطرنشان کرد: خانواده ها باید بیشتر دقت کنند زیرا آمار در بحث حوادث چهارشنبه سوری افزایش یافته است.

وی گفت:دانشگاه علوم پزشکی برای چهارشنبه آخر سال آمادگی کامل دارد اما خانواده ها از ورود فرزندان خود به محل های حادثه ساز خودداری کنند تا شاهد اتفاقات ناگوار در آستانه سال جدید نباشیم.

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که در استان ۸۴ آمبولانس جاده ای و شهری و یک بالگرد  آماده خدمت رسانی در ایام نوروز است گفت:  ۲۴بیمارستان دولتی، پنج بیمارستان تامین اجتماعی، هشت خصوصی و دو بیمارستان نیروهای مسلح استان نیز در ایام نوروز و تعطیلات آمادگی دارند تا به مردم استان، مسافرین و گردشگران خدمات رسانی کنند.

وی افزود:از ۲۴ اسفند خدمات پزشکی آغاز و تا ۱۵ فروردین این اقدامات انجام می شود، حداکثر حضور در صحنه چهار تا پنج دقیقه بوده و تمامی ماموریت های اورژانس توسط "جی پی اس"ها رصد می شود.

روحانی زاده با اشاره به این که در سال 96 با کاهش 58درصدی فوتی ها مواجه بودیم خاطرنشان کرد: اگر رانندگی با آرامش انجام گیرد تصادفات نیز کم می شود چون مهم ترین علت مرگ و میر در ایام نوروز تصادف است؛هر چه تصادفات کمتر ارائه خدمات به مردم بیشتر می شود.

وی افزود:در شهرهای بزرگ استان حداکثر دو داروخانه به صورت شبانه روز دایر است ضمن این که در دیگر شهرها نیز حتی الامکان داروخانه های شبانه روزی دایر و آماده خدمات دهی است.

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 88درمانگاه، 100مرکز معین بهداشت و 16ایستگاه سلامت نوروزی در جاده ها مستقر و آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.

روحانی زاده با بیان این که بازرسی از تمام واحد ها درایام عید انجام می شود گفت: در سال گذشته ۱۵هزار نظارت داشتیم و ۳۷واحد در این بخش تعطیل شد ضمن اینکه مردم می توانند ناظر خوبی در این حوزه باشند و اگر تخلف بهداشتی از مرکزی مشاهده کردند با راهکار عدم مراجعه و خرید با متخلفین برخورد کنند.

وی گفت: در طول نوروز ۹۶نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۴۲درصد رشد داشته است ضمن اینکه معدوم سازی مواد غذایی فاسد در طول سال حدود ۱۰هزار تن با رشد ۲۵درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است .

جانشین ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  یادآورشد:در حوزه آب آشامیدنی سالم هماهنگی با ابفا انجام شد و مردم  در جنگل ها، رودخانه ها و پارک ها در ایام عید باید در  استفاده از آب ها  رعایت کنند.

وی گفت: همچنین کلر زنی هشت هزار و 554 مورد آب آشامیدنی مراکز مختلف در استان انجام شد.

به گزارش ایسنا مازندران، 33360000 شماره تماس ستاد فرماندهی بحران برای مردم به جهت گزارشات وشکایات و 33044017شماره دارو غذا است،اگر بیماران مشکلی در خصوص تامین دارو داشتند می توانندبا این شماره ها تماس حاصل کنند.


انتهای پیام