• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-4585-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار چالوس مطرح کرد

ضرورت استقرار آتش نشانی در جاده كندوان در ایام نوروز

فرماندار چالوس گفت: با توجه به خطراتی كه در زمان اوج مسافر در جاده کندوان پيش می آيد ضرورت دارد استقرار آتش نشانی در اين مسير مورد پيگيری قرار گيرد.

محمد ناصر زندي فرماندار چالوس و رئيس ستاد خدمات سفر اين شهرستان در گفت و گو با ایسنا مازندران با بيان اين كه عملكرد همه دستگاه ها چه دولتي و چه بخش خصوصي نشان دهنده فرهنگ اين شهرستان است اظهار كرد: همه دستگاه هاي خدمات رسان موظف هستند در اين روزها خدمات شايسته اي را به هم وطنان چه گردشگران و چه افراد بومي منطقه ارائه نمايند.

وي با اشاره به نزديك بودن به شب چهارشنبه سوري و نگراني هايي كه وجود دارد افزود: اين روز به لحاظ اين كه يك جشن و سرور ملي است بايد مورد توجه قرار گيرد و از سوي ديگر نيز به لحاظ امنيت مردم با هنجارشكنان  برخورد جدي صورت گيرد.

فرماندار چالوس با تاكيد بر نظارت كافي بر سرويس هاي بهداشتي و نمازخانه هاي بين راهي در مسير جاده ها گفت: نانوايي ها نيز با برنامه ريزي مناسب جهت كشيک در اين ايام، سعي كنند نان مرغوب به مردم ارائه دهند تا مورد رضايت قرار گيرد.

زندي با مثبت ارزيابي كردن عملكر ساماندهي خانه هاي مسافر در اين شهرستان كه نقش مهمي در جذب مسافر دارند تصريح كرد:افرادي كه براي خانه مسافر تقاضاي دريافت مجوز دارند فعلا به صورت موقت مجوز داده می شود تا به تعهدات خود عمل كنند.

وي با اشاره به مشكل عدم استقرار آتش نشاني در جاده كندوان گفت: با توجه به خطراتي كه در زمان اوج مسافر در اين جاده پيش مي آيد ضرورت دارد استقرار آتش نشاني در اين مسير مورد پيگيري قرار گيرد.

فرماندار چالوس با ابراز نگراني از وضعيت آب آشاميدني در سه شهر چالوس،هچيرود و مرزن آباد اظهار كرد:در شرايط عادي اين سه شهر مشكل كمبود آب آشاميدني دارند و حال در اين ايام و تعطيلات نوروز كه جمعيت چند برابر مي شود اين مشكل حادتر شده و اين موضوع نتيجه كم توجهي آبفاي استان است كه عكس العملي نشان نمي دهد.

*برپایی نمایشگاه های نوروزی از اول تا 17 فروردین در چالوس

سيد علي اصغر موسوي رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و صنايع دستي چالوس نيز با بيان اين كه نمایشگاه نوروزی از اول فروردین تا 17 فروردین در اين شهرستان داير مي شود اظهار كرد: برای خوش آمدگويی به مسافران بسته های کاملي اماده شده است و در واحدهاي اقامتي و ورودي شهرها به مسافران داده مي شود.

وي افزود: اجراي برنامه هاي مختلف فرهنگي هنري از جمله  برنامه نوروز خوانی در سطح شهر، از جمله  برنامه های این ایام است.

*اتمام آسفالت محور کندوان

مهدي صفايي رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس نيز با بيان اينكه آسفالت  محور کندوان به اتمام رسيده است و خط کشی نیز همین روزها به پایان می‌رسد گفت: تابلوهاي جاده ای مسيرها تمیز و تعویض شده است و خط کشی محور مرزن‌آباد کلاردشت انجام شد؛لکه گیری محور مرزن‌آباد به مجلار نيز تاهفته آينده به اتمام مي رسد.

*مهم ترين چالش در محور كندوان مشكل بازگشت اورژانس ۱۱۵  به پايگاه ها است

حديث گردكلي رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس با اشاره به آماده باش تمامی مراكز درماني اين شهرستان اظهار كرد: به علت بروز و همچنین احتمال تکرار تصادفات و خطرات ناشی از آن نياز است يك دستگاه آتش نشانی در محور کندوان استقرار يابد.

وي با تاكيد بر بهداشت و سلامت آب آشاميدني گفت:يكي از مهم ترين نگراني ها در محور كندوان مشكل بازگشت اورژانس ۱۱۵  به پايگاه ها است زيرا در صورت بروز حادثه و تصادف خودروهاي 115 به علت ترافيك سنگين براي بازگشت به محل خود در جاده كندوان دچار مشكلات زيادي مي شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس با اشاره به اينكه مرکز تازه تاسيس درمانی مرزن‌آباد داراي تجهیزات كافي و پرسنل است خاطر نشان كرد: جلسات آموزشی برای پرسنل رستوران ها، چلوکبابی ها و فروشگاه ها برگزار شد تا از مسافرین به بهترین نحو پذیرایی شود.

*کمبود آب مشکل مهم چالوس در ایام نوروز

صادق سلطاني رئیس آب و فاضلاب چالوس نيز  با بيان اينكه مشکل بزرگ در اين شهرستان کمبود آب است اظهار كرد: چاه عباس کلا به دليلي مشكلاتي كه داشت به مدت چند ماه از مدار خارج شد اما بزودی به شبکه آبرسانی وصل مي شود، لوله ها و پمپ تعویض شده است و تا پايان سال اين مشكل برطرف و از كل ظرفيت اين چاه استفاده مي شود.

وي با بيان اين كه تا اردیبهشت ماه يک حلقه چاه حفر با ظرفيت ۱۵هزار لیتر وارد مدار مي شود افزود:  طي يكي دو روز گذشته به علت قطع برق سه حلقه چاه از مدار خارج و برخي نقاط شهري چالوس دچار بي آبي شد كه طي چند ساعت اقدامات لازم جهت رفع آن صورت گرفت.

سلطاني با اشاره به اين كه مصرف آب در روزهاي پاياني سال چند برابر مي شود تاكيد كرد: امسال به طول هفت کیلومتر اصلاح شبكه انجام شد و اگر آب چاه مازوپشته به شبکه آبرسانی اضافه شود، دیگر مشکلی در غرب چالوس برای مصرف آب وجود ندارد.

* تاكنون 800 واحد خانه مسافر در شهرستان چالوس شناسايي شده است

محسن كيا مدير عامل شركت مجري خانه مسافر نوشهر چالوس با بيان اينكه تاكنون 800 واحد خانه مسافر در شهرستان چالوس شناسايي شده است ابراز كرد: همه اين واحدها داراي مجوز نيستند و تاكنون از 170 واحد مدارك جمع آوري شده است .

وي افزود:در ايام نوروز با اين تعداد واحدهاي خانه مسافر پنج هزار تخت به ظرفيت واحدهاي اقامتي شهرستان كمک مي شود.

مدير عامل شركت مجري خانه مسافر نوشهر چالوس تابلو بدستان كنار جاده ها را از جمله معضلات گردشگري شهرستان عنوان كرد و گفت: ليست تابلو به دستان هنجار شكن آماده و به اداره گردشگري شهرستان معرفي مي شود.

كيا گفت: 32 مركز اطلاع رساني در شهرستان چالوس داراي مجوز مشغول فعاليت به مسافران هستند.


انتهای پیام