• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-11814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس دانشکده پرستاری رامسر در گفت و گو با ایسنا؛

وجود تنها مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری مازندران در رامسر

رئیس دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) رامسر گفت: تاسیس مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری از مهم ترین فعالیت های مدیریت این دانشکده در سال های اخیر است که تنها مرکز تحقیقات پرستاری در استان مازندران بوده است.

عباس شمسعلی نیا در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) پیش از سال 1362 به عنوان تنها آموزشگاه بهیاری در غرب مازندران و پس از آن تا سال 1366 به عنوان آموزشکده پرستاری ارائه خدمت کرده است و از سال 1366 به دانشکده پرستاری ارتقایافت و از سال 1372 تاکنون به عنوان دانشکده پرستاری و مامایی به تربیت دانش آموختگان اقدام کرده است.

وی افزود: این دانشکده از نیمسال اول 87-86 در رشته بهداشت عمومی با گرایش بهداشت خانواده در مقطع کاردانی، از نیمسال دوم 90-89 در رشته کارشناسی بهداشت عمومی و از نیمسال اول 94-93 در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی تا کنون دانشجو می پذیرد.

رئیس دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) رامسر با اشاره به اینکه این دانشکده به عنوان یکی از مراکز آموزشی تاثیرگذار و ویژه در جهت تربیت دانش آموختگان کارا و اثربخش با پذیرش نقش های آموزشی، پژوهشی، مراقبتی، محافظتی و مدیریتی در جهت مراقبت های بهداشتی و پرستاری برای آحاد جامعه بوده است، تصریح کرد: توجه ویژه به تربیت علاوه بر آموزش، پرورش روحیه ایثارگری، توجه به نیاز مدد‌جویان و همه جانبه نگری در دانشجویان مورد تاکید مدیریت و اساتید است.

شمسعلی نیا گفت: توجه و تأکید به عدالت آموزشی، به روز بودن اطلاعات علمی، استفاده از تکنولوژی روز برای انتقال مفاهیم آموزشی، حفظ شأن و منزلت انسان ها به عنوان معلم برای اساتید، توجه به مسئولیت پذیری، پاسخگویی و تکریم ارباب رجوع برای مدیران و کارکنان مورد تأکید این دانشکده است.

وی افزود: دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) رامسر 12 عضو هیات علمی رسمی، چهار عضو هیات علمی طرح و تعهد و چهار عضو هیات علمی با مرتبه استاد یاری دارد.

رئیس دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) رامسر خاطرنشان کرد: تاسیس مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری از مهم ترین فعالیت های مدیریت این دانشکده در سال های اخیر است که تنها مرکز تحقیقات پرستاری در استان مازندران بوده و در سه سال گذشته بیش از 40 طرح پژوهشی در این مرکز مصوب شده است که بیش از 35 مقاله پژوهشی در مجله های معتبر داخلی و خارجی توسط اعضای هیات علمی این دانشکده چاپ شد و همچنین انتشار الکترونیکی مجله علمی دانشکده به نام سلامت و سالمندی خزر از دیگر فعالیت های این مرکز است.

شمسعلی نیا گفت: دانشجویان پرستاری از جمله دانشجویانی هستند که پس از فارغ التحصیلی به سرعت در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی جذب کار می شوند چرا که نیاز به پرستار در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور زیاد است.

وی یادآور شد: به دانشجویان پرستاری همیشه توصیه می کنیم از آنجایی که با حیات انسان ها سر و کار دارند باید دانش و مهارت خود را زیاد و بروز کنند و همیشه رعایت اخلاق را در اولویت کاری خود قرار دهند و با بیمار ارتباط اصولی و خوبی داشته باشند.

رئیس دانشکده پرستاری فاطمه زهرا(س) رامسر اظهار کرد: دانشجویان پرستاری پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی؛ امکان ادامه تحصیل تا دوره دکتری را در داخل کشور دارند و دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل نباشند یک دوره طرح نیروی انسانی دو ساله دارند که پس از آن در امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کرده و استخدام می شوند و همچنین امکان استخدام در بیمارستان های دولتی را نیز دارند.

شمسعلی نیا در پایان تصریح کرد: پیگیری پروژه ساخت دانشکده در زمین پنج هکتاری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بابل با پیگیری های مسئولان شهرستانی در سطح وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از فعالیت های مهم و استراتژیک در دست اقدام است.


انتهای پیام