• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-8685-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو هيئت رئيسه شورای مركزی نظام مهندسی ساختمان كشور:

سازمان نظام مهندسی ساختمان،بزرگترین تشکل غیردولتی در کشور/ خروجی دانشگا‌ه‌ها برای ورود به سازمان نظام مهندسی کافی نیست

عضو هيئت رئيسه شورای مركزي نظام مهندسی ساختمان كشور با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی ساختمان،بزرگترین تشکل غیردولتی در کشور است گفت: خروجی دانشگا‌ه‌ها  برای ورود به سازمان نظام مهندسی کافی نیست.

 به گزارش ایسنا مازندران،مجید جی افرام در همایش برق و ساختمان در هتل میزبان بابلسر با بیان این که امیدوارم این همایش در جهت بروز کردن صنعت برق و ساختمان مفید و موثر باشد، افزود: یکی از شاخصه‌های تولید علم در کل دنیا بخش‌های غیر دولتی و ان ‌جی‌او ها هستند.

وی افزود: هر چه تعداد این شرکت‌ها و نهادهای غیردولتی بیشتر باشد و فعالیت‌های آنها گسترده‌تر نشان  از توسعه‌یافتگی یک کشور است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان، بزرگترین تشکل غیردولتی در کشور است.

جی افرام تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای پشتوانه قانونی است که خدمات فنی مهندسی به جامعه ارائه می‌دهد؛ علاوه بر آن یک ان‌جی‌ او است و یک تشکل مردم نهاد به حساب می‌آید.

وی همچنین گفت: بر همین اساس است که مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام بر امنیت جایگاه نظام مهندسی در ساخت و ساز کشور تاکید می‌کند.

عضو هيئت رئيسه شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان كشور در ادامه افزود: بنابراین همه نهاد‌ها و همه اشخاصی که مرتبط با صنعت ساختمان هستند باید در راستای منویات مقام معظم رهبری به تقویت ساختار نظام مهندسی ساختمان کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر حرکتی و اقدامی که باعث شود سازمان نظام مهندسی تضعیف شود، برخلاف منویات مقام معظم رهبری است.

جی افرام با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان، بیشترین خدمت را در حوزه ساختمان به جامعه داشته است، افزود: زلزله بم و رودبار با زلزله اخیری که در کرمانشاه بوده است، اصلا قابل مقایسه نیست و این نتیجه خدمات نظام مهندسی و سازمان نظام مهندسی کشور بوده است.

وی با تاکید بر اینکه رسیدن به همه ظرفیت‌های سازمان نطام مهندسی نیازمند حمایت حاکمیت است، افزود: ما امروز شاهد ساخت و ساز‌های بی‌رویه خلاف نقشه و خلاف پروانه در سراسر کشور هستیم.

عضو هيئت رئيسه شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان كشور گفت: نظام مهندسی ساختمان، در آموزش و در ترویج مقررات ساختمان بیشترین سهم در این کشور داشته است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور دارای نمایندگی است و ما به عنوان نمایندگان جامعه در بحث صنعت ساختمان، می‌دانیم که در صنعت ساختمان با چه مشکلاتی مواجه هستیم؛ آسیب‌های خود را نیز می‌شناسیم وسعی در برطرف کردن آن داریم.

جی افرام خاطرنشان کرد: هرگونه ساخت و ساز در بخش غیردولتی در کشور باید زیر نظر نظام مهندسی ساختمان باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی یک سازمان مستقل و خوداتکا است، افزود: سازمان نطام مهندسی  اکنون بار کم‌کیفیتی بعضی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه را به دوش می‌کشد.

این مقام مسئول گفت: خروجی دانشگا‌ه‌ها از لحاظ آکادمیک برای ورود به سازمان نظام مهندسی کافی نیست.

عضو هيئت رئيسه شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان كشور افزود: سازمان نظام مهندسی بسیاری از منابع خود را صرف آموزش مهندسان در بدو ورود به این سازمان می‌کند .


انتهای پیام