• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه فریدونکنار:

حیثیت سیاسی آمریکا در منطقه از بین رفته است

امام جمعه فریدونکنار گفت: آمریکا با شکست‌های پی‌ در پی حیثیت سیاسی خود را در منطقه از دست داده است.

به گزارش ایسنا مازندران، حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی قدس فریدونکنار با اشاره به تغییر فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: فرماندار جدید با رعایت قانون، با جدیت و بصیرت به مردم فریدونکنار خدمت کند.

وی با بیان اینکه فرماندار فریدونکنار در افزایش امنیت و آبادانی این شهرستان، تلاش کند، گفت: مسؤولان باید بدانند مسؤولیت امانت است و به درستی در وظایف خود فعالیت‌ کنند.

امام جمعه فریدونکنار در ادامه با اشاره به سخنان رهبری در هفته گذشته، اظهار کرد: اغتشاشات اخیر با همکاری استکبار جهانی و منافقان صورت گرفته است و حدود 5 هزار نفر از ضدانقلاب‌ها را در داخل آموزش می‌دادند.

جلالی با بیان اینکه آمریکا با شکست‌های پی‌ در پی در منطقه آرام نمی‌نشیند، تصریح کرد: در سوریه، توطئه یمن، استعفای اجباری نخست‌وزیر لبنان، داستان انتخابات اقلیم کردستان، جریان داعشی‌ها در عراق و غیره جریان‌های مختلف را به راه انداختند اما حیثیت سیاسی آمریکا از بین رفت.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در آشوب‌های اخیر در اوضاع کشور دخالت کرد اما باز هم با شکست رو به رو شد، گفت: در فتنه 96 به دنبال حرکت از شهرهای کوچک به سوی پایتخت بودند اما چیزی جز شکست نصیب‌شان نشد.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه ملت زمانی که احساس کرد دشمن از اعتراض به حق ملت نسبت به گرانی‌ها موج‌سواری می‌کنند راه خود را جدا کردند، اظهار کرد: مردم به صورت خودجوش در دفاع از ولایت و انقلاب در بسیاری از شهرهای کشور به میدان آمدند.

جلالی با اشاره به اینکه دولت باید از حمایت میلیونی مردم و حضورشان در صحنه استفاده و مشکلات معیشتی را برطرف کند، تصریح کرد: این حضور مردم مسؤولیت را برای دولتمردان سنگین‌تر کرده است.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید بهترین خدمت را به این ملت بصیر انجام دهند، افزود: مسؤولان برای رفع مشکلات معیشتی مردم تدبیرهای لازم را بیاندیشند.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه آمریکا با چه مجوزی وارد منطقه غرب آسیا می‌شود، گفت: در سال گذشته حدود 800 نفر در آمریکا با گلوله‌های پلیس کشته شدند اما در آشوب اخیر کشور نیروهای امنیتی با سلاح وارد نشدند و با تدبیر و عقلانیت جلوی اینکار را گرفتند.


انتهای پیام