• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اداره کار چالوس خبر داد

حمایت دولت از طرح‌های کارورزی/ معرفی 15 واحد صنعتی چالوس برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چالوس با تاکید بر حمایت دولت از طرح‌های کارورزی، گفت: 15 واحد صنعتی چالوس برای دریافت تسهیلات بسته رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شدند.

 علی درویش در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به نامگذاری سال 96 از سوی رهبری به اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال، اظهار کرد: یکی از دغدغه های اساسی دولت اشتغال و کارآفرینی است و بر این اساس وزارتخانه ها نیز مکلف به ارائه برنامه های خود برای ایجاد اشتغال شدند.

وی از طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح های مهم در دست اجرای اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: دولت نیز در سال 96 حمایت های فراوانی را در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید در نظر گرفته است که از جمله می توان در کنار حمایت از طرح های بزرگ به کمک‌کار بودن در طرح های کوچک و مشاغل خانگی اشاره کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چالوس با اشاره به اینکه در طرح حمایت از مشاغل خانگی توسط سه بانک تجارت، مسکن و کشاورزی در مجموع یک میلیارد و 130 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد، افزود: همچنین در بخش صنعتی نیز در قالب تسهیلات بسته رونق تولید، 15 واحد به بانک معرفی شدند که 19 میلیارد و 160 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

درویش با بیان اینکه از محل صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک پارسیان نیز تسهیلات پرداخت شد، تصریح کرد: سهم شهرستان چالوس 533 میلیون تومان بوده است که در قالب چهار طرح حدود 80 میلیون تومان بیشتر از سهمیه در نظر گرفته شده به استان معرفی شدند.

وی گفت: در بخش طرح های توسعه روستایی از محل صندوق توسعه ملی 1.5 میلیارد دلار برای کشور در نظر گرفته شد که سهم مازندران 3.94 درصد از کل مبلغ این اعتبار است که شیوه نامه و سهم شهرستان چالوس در آینده نزدیک ابلاغ می شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اعتبارهای بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 شامل تمامی طرح ها اعم از کشاورزی، صنعتی، خدماتی و سایر بخش ها با اعتبار 20 هزار میلیارد تومان در کل کشور و سهم مازندران 750 میلیارد تومان است و شیوه نامه این طرح و سهم شهرستان نیز در آینده نزدیک ابلاغ می شود.

درویش با اشاره به اینکه در حوزه توسعه روستایی به عاملیت بانک های تعاون، پست بانک، سینا، کشاورزی و کارآفرینی امید از محل صندوق توسعه ملی بدون محدودیت بر اساس طرح های ایجاد شده تسهیلات پرداخت می شود، افزود: در زمینه بودجه اعتبارهای کمیته امداد و بهزیستی سه میلیارد و 185 میلیون تومان در نظر گرفته شد که 190 نفر به بانک ها معرفی شدند.

 


انتهای پیام